Дитяче харчування

Поганий апетит або особливості характеру дитини

poganii_apetit_abo_osoblivosti_harakteru_ditini_

Всі діти різні і з цим важко посперечатися. У кожного свій темперамент, свої інтереси, смаки і переваги, які можуть вплинути на поведінку дитини за столом. Існують різні класифікації людей, за типами особистості. Так, наприклад, у книзі Людмили Перельштейн «Обережно діти!» Описано основні психологічні типи дітей. Якщо уважно почитати і визначити, до якого типу відноситься ваша дитина, то, можливо, вам стане простіше знайти підхід до вашої дитини і можливо ви зрозумієте, що причина поганого апетиту у вашої дитини – її характер! Отже:

Вождь червоношкірих

Ця дитина відрізняється владним і волелюбним характером. Нав’язати такому малюкові щось своє, буде вельми складно, так як він любить все робити навпаки. Вожді, як правило, страшні водохльоби. Тому, такій дитині, підійдуть різні соки і морси, питні йогурти та інші корисні напої, які ви можете приготувати самі. Такий тип дітей, в їжі, як правило, невибагливий. Від вас залежить лише те, наскільки правильним буде раціон вашої дитини.

Нюхач

Дитина з особливо тонким нюхом. Такі діти не переносять різких запахів, таких наприклад, як запах риби або смаженого часнику. Тому, нюхачі, як правило, дуже примхливі в їжі. Постарайтеся підлаштуватися під смакові переваги вашої дитини і давати їй лише тільки свіжі, добре приготовані продукти із смачним запахом.

Слухач

Дитина, для якої важливий звуковий фон, який її оточує. Слухач невибагливий у їжі, часто до неї байдужий. Просто створіть приємне звукове оформлення обідньої трапези вашій дитині. Це можуть бути музика, яка йому подобається, цікаві розповіді або просто звуки природи, а не крики або щось неприємне їй. Неприємні звуки можуть вплинути на те, що у дитини просто пропаде апетит.

Художник

Ця дитина уважна, розумна і естетична. Художники люблять смачну їжу, з гарним оформленням. Стіл повинен бути чистим і добре сервірованим. Використовуйте гарний посуд, фантазуйте і прикрашайте страви для вашої дитини – і можливо, апетит у вашого художника покращиться.

Мисливець

Спритний, розважливий, що йде неухильно до своєї мети. Якщо знайти контакт з такою дитиною, і спробувати пояснити, яку їжу їсти корисніше, то дитина буде їсти те, що необхідно. Тут, головне, навчитися переконувати вашого мисливця.

Тягучка

Повільна і ґрунтовна дитина. Вона є неквапливою, але не відрізняється поганим апетитом. ЇЇ повільність може вас дратувати, але з іншого боку – це риса його характеру. Спробуйте подивитися на це з іншого боку: «Хто довго жує, той довго живе».

Силач

Спокійний і поступливий. Не любить поспіху і всяких нових нововведень. Так що, годувати таку дитину краще традиційними стравами, добре знайомими їй.

Говорушка

Ця дитина спочатку ділить їжу на улюблену і нецікаву. Може їсти руками, пити з чайника – це всього лише особливість її поведінки за столом. Визначте, які продукти найбільш подобаються вашому малюкові і давайте йому на здоров’я. А тим, які він не визнає, краще підшукати заміну.