Твори зарубіжної (світової) літератури

Лі Гарпер. Біографія

harper-lee

Лі Гарпер: біографія та твори

Гарпер Лі (також Нелл Гарпер Лі) (28 квітня 1926 – 19 лютого 2016) – американська письменниця, головний її твір “Убити пересмішника” за який отримала Пулітцерівську премію, яка є однією з найпрестижніших нагород у галузі літератури та журналістики. Народилась у родині юриста і домогосподарки 28 квітня 1926 року у місті Монровілль. Також батько був депутатом законодавчого органу штату Алабама.

Гарпер Лі є творчим псевдонімом письменниці.

Її однокласником був Трумен Капоте, який у майбутньому також став письменником та належав до літературної течії південної готики та став класиком американської літератури. Саме Трумен Капоте, з яким Гарпер Лі товаришувала ще з дитинства став прототипом героя книги письменниці “Убити пересмішника” Ділла Гарріса. 1966 року після їхньої спільної подоржі до міста Голкомба Трумен написав книгу “З холодним серцем”, яка була присвячена Гарпер Лі.

1944-1945 року навчалась у Коледжі Гантінгтона у Монтгомері, згодом два роки у державному університеті та рік в Оксфорді де вивчала юриспуденцію.

Лі Гарпер: роман “Убитти пересмішника”

Як письменниця Гарпер Лі написала лише один роман “Убитти пересмішника”, його видали 1960 року і він моментально став бестселлером, а 1962 року отримав найвищу нагороду – Пулітцерівську премію. Згодом, 1999 року його визнали кращим романом ХХ століття. Також численні нагороди отримав і фільм, знятий за його мотивами.

2011 року відповідаючи на питання, чому вона не написала інших романів, Гарпер Лі заявила, що у цьому романі вона сказала все те, що хотіла сказати. Втім 2015 року письменниця анонсувала вихід у світ продовження “Убити пересмішника”, яким мав стати роман “Іди, вартового постав”. Цікаво, що другий роман вона написала ще у 1950-х роках і тоді видавець вмовив її переробити частину роману в окрему книгу – таким чином з’явився “Убити пересмішника”, тобто первісно він був продовженням. Врешті у липні 2015 року роман опублікували.

Інші книги Гарпен Лі не мали такого успіху та не є відомими читачам. 5 листопада 2007 року американський президент Джордж Буш вручив письменниці найвищу американську нагороду – медаль Свободи.

Останні роки свого життя Гарпер Лі провела у будинку для перестарілих, що знаходився неподалік її помешкання. Померла 19 лютого 2016 року у віці 89 років.