Виховання дітей, Здоров'я дитини

Якими видами спорту краще зайнятися дитині?

vidi_sportu

Як і дорослі, діти повинні займатися спортом. Фізичне навантаження, відіграє особливу роль для росту і розвитку дитини. Гнучкість, міцні м’язи, витривалість та інші корисні якості досягаються завдяки регулярній фізичній активності. Але все це, у жодному разі не означає, що дитина повинна ходити в спортзал і виснажувати організм важкими тренуваннями. До того ж вважається, що моральна готовність до професійної спортивної діяльності, у дитини формується тільки до десяти років. Рухливі спортивні заняття та ігри можуть цілком підійти дітям п’ятирічного віку. Однак подібні заходи вимагають чіткої організації місця і часу.

Проте, коли краще віддати дитину в спорт і які види спорту для дітей вибрати, і піде мова в цій статті.

Дитина і спорт – підготовчий етап

Перед тим, як віддати дитину займатися яким завгодно видом спорту, слід пройти повне обстеження у профільних фахівців. Перш ніж дізнаватися, які спортивні школи або секції є у вашому місті, необхідно відвідати педіатра, отоларинголога, хірурга, окуліста, і проконсультуватися, чи немає у вашої дитини протипоказань до заняття тим чи іншим видом спорту для дітей. Адже в даному випадку ми хочемо з вами не нашкодити зростаючому організму спортивними навантаженнями, а навпаки зміцнити здоров’я і розвинути фізичні дані дитини.

Коли віддавати дитину в спорт

Різному дитячому віку рекомендуються і різні види спорту.

Для найменших

Після того, як малюк народився, ви вже можете займатися з ним «спортом». Це буде звичайна гімнастика для найменших діток, яка заснована на масажі, дотиках, вправах з допомогою маминих рук або фітболу для дітей. Крім того, деякі батьки практикують динамічну гімнастику.

Для дитини в 2 роки

З дитиною 2-3-х річного віку ви можете займатися спортом, або скоріше, фізичним розвитком, вдома. Можна купити шведську стінку, карімат, різні дитячі тренажери. У такому віці діти та спорт просто нерозривні – малюки досить активні, тому під час прогулянок на свіжому повітрі дозволяйте їм бігати, гратися, висіти на турніках. Сьогодні дуже багато нових дитячих майданчиків облаштовані тренажерами – звикайте відвідувати їх разом з дитиною.

Для дітей з 3 років

З 3-4 років можна починати займатися фігурним катанням, плаванням, художньою або спортивною гімнастикою, спортивною акробатикою та іншими видами спорту, де потрібна пластичність і гнучкість, адже розвинути ці якості в більш пізньому віці вже важче.

Для дітей після 5 років

У 5-6 років можна звернути увагу на такі види спорту для дітей, як футбол, хокей, великий теніс, спортивні або бальні танці та легку атлетику.

. . . . . . . . . .

Для дитини 7 років

Діти старше 7-8 років можуть піти на командні види спорту: волейбол, гандбол, баскетбол. Також ви можете віддати дитину в спортивну секцію, де вона буде займатися боксом, ушу, карате та іншими єдиноборствами.

Для дітей 10 років

У цьому віці також починають займатися гірськолижними видами спорту, в тому числі і ковзанярським, а також кінним спортом, велоспортом, фехтуванням, вітрильним спортом, важкою атлетикою (для дівчаток – після 13 років).

Звичайно, це все приблизні цифри, оскільки все залежатиме від фізичних даних дитини, наявності тих чи інших вад, а також від тренера, який, якщо вважатиме за потрібне, може дозволити вашій дитині раніше приступити до занять.

А якщо дитина і спорт не сумісні – чому вона не хоче займатися спортом?

Що робити, якщо ви, пройшовши перші два етапи, вже почали водити дитину на заняття в спортивну школу або секцію, і раптом стикаєтеся з небажанням або явним саботажем і опором до занять?

Треба постаратися з’ясувати причину саботажу, це можуть бути, наприклад, сильні навантаження до яких ваша дитина не готова або щось не виходить і як результат дитина засмучується і заявляє, що не хоче більше взагалі ходити в цю школу.

Коли вже зрозуміла причина з нею легше впоратися. Постарайтеся потроху займатися з дитиною спортом вдома, тоді й навантаження в школі будуть переноситися легше. Так, дорогі батьки, діти наші деколи також ліниві, як і ми, і їм не хочеться робити зарядку – це ж праця, набагато легше подивитися мультфільми або комп’ютер.

В даному випадку рятує тільки власний приклад. Як варіант всі діти люблять вчити батьків, нехай він буде вашим тренером, адже йому мимоволі доведеться показати вам вправи, щоб ви навчилися їх виконувати. Радимо в такому разі виступати в ролі не зовсім тямущого учня.

Що робити, якщо і ці хитрощі не рятують і дитина все одно з явним небажанням йде займатися спортом?

Пропонуємо тоді спробувати щось інше, нічого страшного якщо при виборі спортивного захоплення вам доведеться змінити кілька секцій, головне знайти те, що буде цікаво саме вашій дитині. Зрештою, ми прагнемо з вами, перш за все, не до спортивних досягнень і перемог всяку ціну, а до гармонійного розвитку особистості.

Спорт – це ще й стильно

Напевно ваша дитина залишиться задоволеною, якщо вона стане власником стильного і модного дитячого спортивного одягу.

Не економте на спортивному дитячому взутті – воно має бути якісним, дихаючим, зручним, а спортивні костюми для дітей вибирайте виключно з натуральних тканин.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у питаннях, що стосуються занять спортом ваших дітей.