Здоров'я дитини

Які симптоми вказують на проблеми з щитоподібною залозою

За даними ВОЗ, порушення в роботі щитоподібної залози відносять до найбільш поширених патологій у світовому масштабі (випереджує їх тільки діабет). На проблеми з органом вказує ціла низка симптомів, які тривалий час можуть лишатись непоміченими. Більша їх частина не є специфічними, тобто характерна для інших захворювань або хронічної втоми, стресу.

УЗД щитоподібної залози у Києві можна зробити в діагностичному центрі «ЛайфСкан». Методика є основним способом обстеження органу та визначення діагнозу. Несвоєчасна діагностика, відсутність адекватної терапії призводять до інфарктів, інсультів, аневризми судин та інших ускладнень. Тому про перші симптоми проблем з щитоподібної потрібно знати всім та за потреби негайно звертатись до лікаря.  

Клінічна картина

До основних ознак проблем з щитоподібною залозою можна віднести:

  • Коливання ваги. Різке підвищення рівня гормонів призводить до стрімкого схуднення, а зниження – до набору маси тіла. Тренування та дієти не допомагають покращити ситуацію – потрібна медикаментозна терапія.
  • Стрибки настрою. Якщо вони відбуваються часто та без причини, турбує тривожність, апатія, агресивні стани, варто пройти обстеження у ендокринолога.
  • Зміни температури тіла. Якщо вона завищена або занижена постійно, ймовірно, причина у гормональних порушеннях.
  • Дискомфортні відчуття в шиї. Може бути важко ковтати чи дихати, хрипнути голос, набрякати горло.
  • Суха шкіра. Не основний, але важливий маркер діагностики. Зверніть увагу також на подразнення, висипи, підвищену чутливість, помітне лущення на колінах та ліктях.
  • Розлади кишківника. Часто супроводжують втрату ваги. Річ у тому, що щитоподібна залоза контролює метаболізм й роботу ШКТ. Проблеми з нею призводять до загострення захворювань, діареї чи закрепу.

Порушення в роботі щитоподібної впливають на роботу серця, можуть провокувати сонливість та різке зниження лібідо. Скаржаться пацієнти на неуважність, погіршення пам’яті й концентрації уваги, біль у м’язах, ламкість волосся, нігтів. Головними методами діагностики сьогодні є УЗД щитоподібної залози та лабораторні аналізи. З урахуванням клінічної картини лікар може порекомендувати УЗД надниркових залоз та нирок, інших органів. Пройти обстеження на сучасному обладнанні та одразу отримати висновки ви зможете у Києві в медичному центрі «ЛайфСкан».

Особливості УЗД обстеження

УЗД – сучасний метод діагностики різних органів та систем. Він неінвазивний, атравматичний, має мінімальний перелік протипоказань. За наявності симптомів порушення в роботі щитоподібної залози обов’язково проводять УЗД – методика демонструє стан, структурні особливості органу, допомагає у визначенні коректного діагнозу та призначенні ефективної терапії.

Під час ультразвукової діагностики щитоподібної залози пацієнт лягає на спину на канапку та закидає голову назад. На передню частину шиї лікар наносить спеціальний гель, який покращує проходження УЗД-хвиль. Під час обстеження щитоподібної вам можуть порекомендувати зробити УЗД наднирників і нирок. Ці органи відповідають за нормальну детоксикацію, виведення зайвої рідини, беруть участь у процесах кровотворення. В центрі «Лайфскан» є сучасне обладнання для обстеження різних зон. Ви можете розраховувати на кваліфікований підхід, уважне ставлення та швидке оформлення експертних висновків. На УЗД нирок, наднирників та інших органів в центрі вигідна ціна – вона буде доступною для більшості пацієнтів. Філії працюють в Солом’янському та Святошинському районах, обов’язковий попередній запис. Можете лишати запит онлайн або телефонувати адміністратору медичного центру для вибору, бронювання зручного часу.