Здоров'я дитини

Як побороти дитячий страх перед голкою

7 порад, що допоможуть подолати страх перед болючими процедурами

Завчасно попередьте про укол

Шприц не має стати сюрпризом. Опишіть дитині процедуру та поясніть, навіщо вона робиться. Дайте відповідь на всі запитання, але не акцентуйте увагу на найнеприємніших моментах.

ukol-1

Будьте щирими

Не заперечуйте болючість уколу. Збрехавши дитині, ви ризикуєте втратити її довіру. Замість цього наголосіть, що біль протриває лише кілька секунд. Нагадайте дитині, що вона переживала значно болючіші моменти під час падінь та ігор. Похваліть її за дорослу поведінку.

Сформуйте позитивний образ лікаря

Малюк має вважати лікаря доброю істотою, що захищає від хвороб. Не лякайте його походом у поліклініку і не погрожуйте йому шприцом.

Діти часто розповідають одне одному історії про злих докторів. Якщо одна із них дійшла до вашого сімейства – спростуйте її.

Підготуйте “пацієнта” до процедури

Пограйтеся з малюком у доктора. Зробіть “уколи” всій сім’ї, розкрийте їх значення і дайте дитині відчути себе лікарем.

ukol-2

Придбайте обезболюючий крем

Існують засоби, здатні повністю або частково приглушити біль. Однак перед їх використанням необхідно проконсультуватися з лікарем.

Відволічіть пацієнта

Спілкуйтеся з дитиною під час уколу. Розкажіть їй історію, заспівайте пісеньку або перегляньте серію улюбленого мультика на планшеті.

Залишайтеся дома

Часто дітей лякає не сам шприц, а похмура атмосфера в лікарні. У рідних стінах йому буде простіше розслабитись та пережити біль.

ukol-3