Виховання дітей

Типові помилки батьків, що руйнують психіку дітей

Поширені помилки, котрі руйнують самооцінку дітей та не дають їм вирости самостійними людьми.

pomilki-vihovannya-0

“Генієм не народжуються, ним стають”

Можливо. Але запис дитини на всі доступні гуртки не є хорошою ідеєю. Малюк має відчувати любов, мати вільний час для спілкування та ігор.

Суворі вимоги та важка праця не створять щасливе дитинство. Зате вони можуть спровокувати депресію. В результаті такого виховання з’являються закомплексовані або вічно протестуючі підлітки, котрі ненавидять своїх батьків.

pomilki-vihovannya-2

“Сусідська дитина краща, ніж ти”

Не ставте за приклад більш успішних ровесників. Цим ви демонструєте переваги чужої дитини над вашою. Краще порівняйте свого малюка з ним ж самим.

Приклад: “Рік тому ти робив помилки у найпростіших рівняннях, а сьогодні вирішуєш складні задачі. З твоїм розумом ти можеш вчитися на 5-ки!”.

“Не завдавай нам клопотів. Краще побігай або посиди в інтернеті”

Після важкої роботи хочеться спокою. Тому батьки часто відправляють дітей бавитися на комп’ютері або дивитися телевізор. Так у малюка з’являється нова шкідлива звичка.

Аби виховати розумну та незакомплексовану людину, потрібно приділяти їй час, придумувати спільний відпочинок, займатися розвитком.

pomilki-vihovannya-1

“Я дорослий, а отже – правий”

Батьки часто тиснуть своїм авторитетом. “Не хочеш ходити в спортивний гурток? Дурниці! Я ходив і ти будеш”. При такому діалозі можна прогавити найголовніше – причини тривоги дитини. Можливо тренер її ображає, можливо інші діти ведуть себе вороже…

Дайте малюку виговоритись. Це підвищить взаємодовіру і дозволить вирішити проблеми на етапі їх виникнення.

“Зроби це негайно і при всіх людях!”

Примушування до публічності – це завжди помилка. Навіть найменша дитина є особистістю. А особистість має власну думку і чинить так, як вона вважає правильним. Старайтесь виховати людину, котра вміє постояти за себе, а не підкоряється думці інших.

pomilki-vihovannya-4

Якщо ваш малюк завдасть шкоди людям і не захоче вибачатися – попросіть пробачення замість нього. Якщо він відмовиться розповідати вірш чи співати пісеньку – сприйміть це як належне. Після конфлікту слід обговорити, чому вам не подобається його поведінка, але залишити за ним право вибору.