Відео, Здоров'я дитини

Діти та комп’ютер

kompyuter_i_diti

Новітні технології все більше і більше входять у наше життя. Навіть для дітей комп’ютер став невід’ємною складовою життя. Ігри, мультфільми, всілякі картинки … Дитина пізнає світ через екран монітора, адже комп’ютер – джерело інформації, яку маленькі діти вбирають, немов губки.

Допустимий час за комп’ютером для дітей

А що кажуть медики? Наскільки шкідливо довго сидіти за комп’ютером? Перше, на що звернули увагу лікарі, – це зростання зорового навантаження у того, хто працює за дисплеєм. З’явився навіть термін “комп’ютерний зоровий синдром».

Його симптоми:

  • печіння чи біль в області очей.
  • відчуття піску під повіками (дискомфорт).
  • затуманення зору.
  • сльозотеча та ін.

Рівень допустимого зорового навантаження залежить від віку дитини, стану його зору, а також від інтенсивності роботи і організації робочого місця. Комп’ютер може спровокувати появу і прогресування короткозорості. У малюків процес формування зорового аналізатора ще не закінчений, тому довго сидіти біля екрану їм все ж не варто.

Допустимий рівень навантаження залежить і від стану нервової системи. Збудливим дітям і людям з судорожним синдромом медики радять звести до мінімуму роботу за комп’ютером і виключити усі гостросюжетні ігри. Такі ігри сприяють формуванню у малюків замкнутості й агресивності.

Поради фахівця, щодо перебування дітей за комп’ютером ви можете переглянути

Вплив комп’ютера на психіку дитини має як позитивні, так і негативні моменти.

Позитивний вплив комп’ютера та інтернету на психіку дитини

Якщо вибирати між телевізором і комп’ютером, то комп’ютер, безумовно, краще. Він дозволяє уникнути перемикання з одного каналу на інший, що призводить до розсіювання уваги, зниження здатності до концентрації мислення і переживання. Та й набридливої реклами, перебивання передач, тут немає.

Комп’ютер і інтернет – доступ до корисної інформації. Тварини з інших континентів, барвисті пейзажі, казкові герої, відповіді на складні і хитромудрі дитячі питання – все це можна знайти в інтернеті. Будь-яку книгу, фільм, мультфільм можна знайти, якщо гарненько «покопатися» у Всесвітній Мережі. Увага, пам’ять, логіка – все це можна розвивати у дитини, якщо підібрати правильні ігри та завдання.

Володіння клавіатурою – не найпростіша з навичок. Для того щоб потрапляти по потрібних клавішах, необхідно, щоб дрібна моторика рук добре функціонувала. До речі, це вміння ми отримуємо далеко не при народженні. Друкування на клавіатурі, управління мишкою дозволяють розвивати деякі центри в мозку, що відповідають за дрібну моторику рук.

Комп’ютер надає додаткові можливості для розвитку дитячої творчості. Наприклад, дитина може разом з батьками створити власну книгу з красивою обкладинкою, фотографіями та ілюстраціями. А робота дитини з текстовим редактором легко і ненав’язливо навчає його грамотному письму. Маленький любитель музики разом з батьками може не тільки знайомитися з різними стилями і творами, а й складати мелодії сам, використовуючи спеціальні програми комп’ютерного аранжування.

Скайп або соціальні мережі можна використовувати для спілкування з родичами і друзями, що живуть в інших містах.

kompyuterna_zalezhnist

Негативний вплив комп’ютера та Інтернету на недосконалу дитячу психіку

Тепер поговоримо про психологічні мінуси появи комп’ютера в житті дитини.

Крім порушень, про які попереджають медики, існують ще психологічні небезпеки. Всі вони, зазвичай, відбуваються від тривалого і безконтрольного використання комп’ютера.

Для дитини з її бурхливою фантазією комп’ютерні ігри можуть стати справжньою хворобою. Барвистий світ, перемоги і поразки, цікаві суперники – все це захоплює дитину. Більшість ігор несуть агресивні тенденції – вбивати, знищувати. Граючи, дитина ототожнює себе зі своїм персонажем, стає агресивним. Якщо у віртуальному світі можна вбивати, руйнувати, тоді це ж можна робити і в реальному світі – ось такий висновок формується в дитячому розумі.

Інформація еротичного характеру заполонила інтернет. Деякі фото і відео навіть дорослим людям якось незручно дивитися. А більшість дітей цілком можуть мати доступ до порносайтів. Дитячий і підлітковий вік – час становлення сексуальності. Порносайти ж пропагують нездорову сексуальність, еротичні (і не тільки!) взаємини з усіма без розбору. Враховуючи несформовану дитячу психіку, доступність такої інформації може просто погубити сексуальність дитини, зламати все його подальше життя.

Правила безпечного для дитини користування комп’ютером

  • Поясніть дитині, що сайти можуть бути «поганими» і «хорошими», перші краще не відвідувати.
  • Навчіть дитину навичкам пошуку інформації в інтернеті, сформуйте список найбільш корисних (і безпечних для дитини) сайтів, додайте їх в закладки, покажіть цей список дитині.
  • Встановіть на вашому комп’ютері відповідне програмне забезпечення, яке буде виконувати функцію батьківського контролю.
  • Поясніть дитині, що в інтернеті спілкуються різні люди, якщо ваша дитина зустріне десь негатив, вона повинна обов’язково розповісти про це вам.
  • Не встановлюйте комп’ютер у кімнаті дитини, щоб у неї не було спокуси проводити занадто багато часу (особливо в нічний час) біля комп’ютера.

Запропонуйте дитині до перегляду мультик про комп’ютер та навколишній світ