Здоров'я дитини

В чому купати немовля (трави, марганцівка чи звичайна вода)

kupannya_nemovlyat3

Використання трав при купанні немовляти знімає необхідність кип’ятити воду: у природі існує більше 30 видів трав, які здатні зв’язувати шкідливі речовини, нейтралізовувати домішки і знешкоджувати мікрофлору водопровідної води і шкіри малюка. Також купання в трав’яних настоях вирішує масу інших завдань. Але відразу обмовимося: мова йде тільки про загальнозміцнюючі трав’яні ванни для найменших.

Що додати в воду при купанні немовлят?

За великим рахунком можна нічого не додавати. Немовля цілком успішно можна купати у звичайній водопровідній воді, за умови, що вона більш-менш чиста. Але якщо все ж дуже хочеться хоч якось воду для купання «присмачити» – то найкраще використовувати відвар череди. Чому не марганцівку і не нібито-заспокійливий збір?

Марганцівка Улюблена речовина всякої бабусі. Але якщо для обмивання новонароджених діточок вона ще й може стати в нагоді, то для купання немовляти у великій ванні марганцівка малоефективна: якщо її розводити до ніжно-рожевого кольору, то її протизапальні властивості вкрай малі, а якщо розвести в концентрованій формі – то існує ризик «обпекти »ніжну слизову очей.

Трав’яні заспокійливі збори. Як нерідко жартує лікар Комаровський, подібні збори дуже люблять прописувати молодим мамам дитячі неврологи. Вони кажуть їм, що ці трави заспокоюють дітей перед сном, але фактично тим самим дають привід для самозаспокоєння … самим мамам! Е.О. Комаровський: «Якщо у дитини є проблеми з неврологією – то ніякі травички їй, на жаль, не допоможуть, навіть якщо її «полоскати»в них цілодобово. А якщо проблем як таких немає – то, тим більше, збори ні до чого ». Так чи інакше – немає поки ще жодного серйозного дослідження, яке б підтвердило, що якась трава, додана в воду для заспокоєння, приносила б дійсно відчутні результати.

Череда. Мабуть, це найкорисніша для дитячого купання «приправа». Вона володіє певним антибактеріальним і загоюючим ефектом, але при цьому абсолютно безпечна для ніжних слизових малюка. І якщо і є сенс щось додати у воду перед купанням немовляти, то саме відвар череди.

Як заварювати череду для купання

  1. Зранку склянку сухої трави (продається в пачках в будь-якій аптеці) засипати в літрову ємність для гарячого, найпростіше – в скляну банку.
  2. Залити окропом до верху (тобто щоб вийшов 1 л рідини). І відставити – нехай заварюється до самого вечора.
  3. Перед купанням, через марлю, влити відвар у ванну з водою. І тепер можна «запускати» в таку воду малюка. Обполіскувати малюка після купання у відварі череди необов’язково, але і не забороняється. Ванни з чередою доцільно практикувати приблизно в перші 2-3 місяці після народження.

Як обробляти шкіру немовляти після купання

Існує думка, що щоденне купання у водопровідній воді сильно пересушує шкіру дитини. Насправді це не так. Підступний ворог шкіри – це сухий і жаркий клімат, тому що якраз-таки посилена робота потових залоз є основною причиною сухості шкіри. А ось щовечірнє купання не тільки не шкодить, а й навпаки – корисно для здоров’я малюка взагалі, і для його шкіри зокрема.

Після купання малюка потрібно промокнути рушником (не витирати і розтирати, а саме акуратно і ніжно промокнути), потім покласти на пеленальний столик і оглянути. Якщо ніяких видимих проблем на шкірі немає, дитину можна забезпечити підгузником, одягнути і, нарешті, допустити до годування.

А якщо на шкірі спостерігаються проблемні ділянки, то принцип догляду за ними зводиться до наступного:

Якщо на шкірі є пересушені ділянки – їх треба зволожити. Для цього нерідко використовуються спеціальний крем, дитяча олійка або кип’ячена рослинна олія. Найкраще з приводу цього проконсультуватися у педіатра.

Якщо ж, навпаки, шкіра «мокне» – ці ділянки треба підсушувати. Також за допомогою спеціальних засобів дитячої косметики, присипок і т.п., перед покупкою яких теж доцільно поговорити з лікарем.