Здоров'я дитини, Лікування дітей

Як вибрати сонцезахистний крем для дитини?

Варто сказати, що сонце впливає не лише позитивно на дитячий організм. Надмір сонячного опромінення перш за все викликає опік. Згрубша можна сказати, що поверхневий опік це від почервоніння та наступного злущення травмованої згорілої шкіри до появи пухирця з прозорим вмістом. Наступні глибші ступені опіків обов’язково вимагають професійного лікування під наглядом лікаря, а часом і перебування в лікарні. Окрім того під дією сонячного опромінення відбуваються розтягнуті процеси, що сприяють пересиханню, появі пігментних плям та старінню шкіри, а також підвищують ризик виникнення ракових захворювань шкіри. Тобто як з усім в житті необхідно знати міру!

Для захисту дитячої шкіри обов’язково використовуйте сонцезахисні креми. Сонцезахисні креми різняться за показниками SPF (Sun Protector Factor), креми з показником 15 і вище чудово справляються з цим завданням. Крем SPF 15 перешкоджає потраплянню на шкіру приблизно 93% ультрафіолетових (UVB-) променів, відповідно крем із SPF 30 блокує 97%. Хоча різниця не є значна, порада для особливо чутливої шкіри малюка чи для шкіри обличчя використовувати власне крем інтенсивнішої дії. І навіть застосування найпотужніших кремів не захистить при постійному перебуванні під сонцем, тому на відпочинок з дитиною варто взяти сонцезахисну парасолю, що має захист від ультрафіолетового випромінювання. Також час перебування, наприклад, на пляжі краще обмежити до 2-3 годин, уникаючи період від 12 до 16 години, коли обіднє сонце найінтенсивніше.

sonecko_3

Як нанести сонцезахисний крем дитині:

  • намажте за 30 хвилини до виходу на сонце, щоб крем добре розподілився на шкірі;
  • поновіть нанесення крему через 2 години, або після купання і обтирання рушником;
  • використовуйте водостійкий крем, коли ви плануєте купитися;
  • не забувайте обтиратись від води, бо дрібні краплі на тілі є маленькими лінзами, що фокусують сонячні промені.

Сподіваємось, що ви отримаєте задоволення від сонячних ван без шкоди здоров’ю. Але якщо раптом, тут деякі поради стосовно лікуванню опіків:

  • Поверхневий опік характеризується почервонінням шкіри. Акуратно прикладіть вологий компрес з прохолодною чистою водою. Ніяких спиртовмісних розчинів. Можна використовувати, наприклад, пантенол.
  • Другий ступінь – поверхневий проникаючий – характеризується появою міхурів. Ні в якому разі не рухайте міхурів! Аналогічно як і в попередньому випадку – прикладіть вологу серветку, застосуйте пантенол, зробіть пов’язку, щоб захистити міхурі від руйнування.
  • Всі глибші опіки є рідкість при звичному засмаганні, та й вимагають уваги лікаря.

Отже, яким би потужним не був ваш крем, все ж таки обмежте час перебування під сонцем з 12 до 16 години, коли сонце найінтенсивне. Бо не лише морська засмага швидко змиється, але ви зменшите ризики виникнення хвороб, появу яких провокує надмірне сонячне опромінення. Бо краще попередити, а ніж лікувати.

Живіть здорово та весело!

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.