Здоров'я дитини, Лікування дітей

Як не захворіти дитині влітку?

Справа в тому, що сонячне опромінення знижує імунітет (чинить імунопригнічуючу дію), а знижений захист від інфекцій – це, на жаль, легкий шлях дитині захворіти влітку. Тобто всі заходи, щоб зміцнити дитячу імунну систему, допоможуть їй бути готовою до будь якої різкої зміни погоди.

10 дієвих порад як захистити дитину від поганої погоди та зміцнити її імунітет

1. Запропонуйте дитині їсти більше фруктів, овочів, зелені та горіхів. Нехай їжа буде яскравою і кольоровою! Це не лише потрібно, щоб дитині було цікаво їсти. Овочі, фрукти – джерело різних вітамінів і мінералів, що є життєво необхідні для активного дитячого організму. Їжа повинна містити: Вітамін А (оранжеві фрукти та овочі: морква, гарбуз, а також темно зелені, наприклад, шпинат, броколлі ), вітамін Е (горіхи, проросла пшениця), вітамін С ( цитрусові, петрушка). Пильнуйте, щоб з їжею надходили такі мінерали, як цинк (сочевиця, нут, горох), селен (пророщена пшениця, кукурудза).

2. Дитина має пити достатню кількість води, приблизно 1,5 – 2 літри влітку.

3. Не завантажуйте організм дитини літом важкою їжею, наприклад, великою кількістю м’яса особливо у поєднанні з хлібом, макаронами не грубого помолу.

fresh-korystj1

4. Надлишок цукру (вуглеводів) негативно впливає на імунітет, тому обмежте їхнє вживання, а спрагу вгамовуйте негазованою водою, свіжим компотом чи соком. Намагаєтесь обмежувати, а навіть краще цілком уникати солодких газованих напоїв. Замініть газовану воду негазованою.

5. Збільшіть в раціоні дитини вміст рослинних олій. Поліненасичені жирні кислоти, що містяться в олії (наприклад, у свіжій лляній олії), необхідні, щоб стінки (мембрани) клітин працювали справно: пропускали необхідні поживні речовини всередину, виводили перероблене назовні та одночасно захищали від непотрібного чи шкідливого.

6. Пробіотики (йогурт чи інші молочно кислі продукти), пребіотики (квашені огірки чи капуста, суп місо). Добрі мікроорганізми в кишківнику допомагають дитині не захворіти.

7. Якщо дитина не заперечує, додавайте до страв спеції – імбир, орегано, базилик, кмин. Спеції допомагають виділенню травних соків, отже відповідно сприяють перетравленню їжі в теплу пору року.

8. Виконуйте посильні фізичні вправи для доброго тонусу дитячого організму та нормалізації ваги. Прогуляйтесь з дитиною парком, заплануйте поїздку на озеро, до басейну. Нехай дитина поплаває зі задоволенням.

9. Намагайтесь дотримуватись звичного ритму сну, прогулянок та прийому їжі дитини. Насправді ритм дуже важливий для здоров’я дитини, не варто думати, що на канікулах найважливіше це дати повну волю дитині. Порушення звичного ритму в будь якому разі це стрес та зайвий психологічний дисбаланс для дитини.

10. Мамі та татові треба пам’ятати про свої власні потреби й працювати над власним спокоєм і психологічним балансом. Залишіть час і сили для власного відпочинку, для медитації, масажу, пошуку рівноваги, а також почуття гумору.

Будьте нам здорові!

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.