Виховання дітей

Як швидко припинити сварку між дітьми – поради для батьків

yak_shvidko_pripiniti_svarku_mizh_ditmi

Дитячі сварки – справа дуже важлива і вкрай тонка, не допускає зайвих емоційних сплесків у батьків чи вихователів, інколи не терпить стороннього втручання. Без дитячих сварок не можна обійтись у становленні особистості дитини та в здобутті навичок спілкування в дитячому колективі. Можливо, тому неможливо уникнути, повністю запобігти, сховатися від дитячих проблем!

Детальніше про те як реагувати на дитячі сварки читайте у статті Дитячі сварки – як реагувати правильно

Кілька порад для батьків: Як швидко припинити сварку

Як швидко припинити сварку між дітьми в гостях

Пообіцяйте дітям: якщо вони не припинять сварку, наступного разу в гості ви їх не візьмете.

. . . . . . . . . .

Як швидко припинити сварку між дітьми в магазині

Негайно виведіть дітей, що сваряться з магазину і повідомте, що не дозволите їм заважати іншим покупцям і залишите їх без покупок, якщо діти не перестануть лаятися одне з одним.

Як швидко припинити сварку між дітьми в автобусі

Якщо діти сваряться через те, хто повинен сидіти біля віконця, запропонуйте їм через якийсь час помінятися місцями – так, щоб біля віконця встиг посидіти кожен.

Як швидко припинити сварку між дітьми в машині

Негайно зупиніть машину і попередьте, що не поїдете до тих пір, поки діти не припинять сварку.

Як швидко припинити сварку між дітьми на прогулянці

Якщо хтось із дітей вихопив іграшки в іншої дитини і за це отримав, це може навчити наступного разу не брати чуже. Але потрібно втрутитися, якщо справа приймає крутих оборотів. Можна, наприклад, скоротити прогулянку і відправити дитину додому. Інший варіант: сказати агресору, що він робить боляче і повинен припинити бійку. Головне, говорити все це спокійним тоном і не зриватися на крик.

Як швидко припинити сварку між дітьми під час їжі

Дітям, що сваряться потрібно сказати: «Ми не можемо спокійно їсти, коли нам заважають. Ви повинні вибрати: або ви ведете себе пристойно, або виходьте з-за столу ». Якщо діти виходять, а потім повертаються і поводяться добре, не забудьте їх похвалити.

Як не потрібно поводися під час сварки дітей

  • «Шльопати» або карати обох дітей і кричати, щоб негайно припинили сваритися. Цей метод приносить полегшення лише на деякий час. Сварка не закінчилася, вона лише затихла і продовжиться знову при першому зручному випадку.
  • Намагатися розсудити дітей. Такий підхід змушує дітей залучати дорослих для розв’язання своїх проблем і, відповідно, заважає їм вчитися робити це самостійно. Крім того, втручання дорослого готує грунт для нових сварок і образ: адже той, кого назвали неправим, ображається.
  • Намагатися переконати дітей, що вони повинні любити один одного, а не сваритися.
  • Під час сварки діти сердяться один на одного, а це не найкращий момент для того, щоб вислуховувати нотації.

  • Втручатися у взаємини дітей. Коли до нас приходить молодша дитина і розповідає, як погано з нею поводиться старша, слід мати на увазі: нерідко молодші самі провокують таку поведінку. Часто молодші поводяться так для того, щоб насолодитися тим, як дорослі за їх вказівкою каратимуть старшого і сильнішого.
  • Говорити скривдженій дитині, що вона сама винна, раз її образили. Ми не знаємо, що насправді відбулося між дітьми, а тому звалювати всю провину на одну дитину, значить додавати до її образ і неприємностей ще й несправедливе ставлення.