Виховання дітей

Як позбавити дитину від кошмарів

5 способів позбутися від дитячих кошмарів

Обговоріть з дитиною її страхи

Дайте дитині виговоритися і описати чудовисько. Уже від цього їй стане легше. Наголосіть, що ви знаходитеся поряд і охороняєте малюка від потвор. Спробуйте змінити образ монстра. Придумайте йому ім’я, характер, причини його поганої поведінки. Якщо чудовисько стане зрозуміле дитині, воно перестане бути страшним.

zhahi-1

Підберіть правильний час для розваг

Чим спокійніше мине вечір, тим міцнішим буде сон. А тому хованки, лови, комп’ютерні стрілялки та інші “адреналінові розваги” слід планувати на першу половину дня. І тим паче не варто показувати дитині страшне кіно або випуски новин.

talisman_vid_koshmaru

Створіть захисний талісман

Оберіть нічого помічника, що захищає від потвор. В ідеалі, ним має стати нова іграшка з грізним виглядом. Попросіть малюка самостійно вибрати свій “оберіг”, а після цього обговоріть його суперсили. Створіть образ могутнього персонажа, що може захистити від будь-якого чудовиська.

Змініть ставлення до темноти

Більшість дитячих фобій загострюються в пітьмі. Для вирішення проблеми зіграйте з малюком у хованки, шукайте скарби з ліхтарем, розкажіть йому казочку при мінімумі світла. Продемонстрируйте, що в темноті немає нічого страшного.

Допоможіть подолати травму

Часто джерелом страхів є сувора дійсність. Наприклад – після смерті іншої людини діти починають боятися власної загибелі. Але якщо розповісти їм про рай, переродження у природі, переселення душ, фобії приглушаться. Дитяча уява блискавично створює кращі світи та згладжує проблеми реального життя. Все що вимагається від батьків – дати підтримку і вказати правильний напрямок.

zhahi-3