Розвиток дітей

Складна наука ґудзиків та шнурівок

shnurivki_i_gudziki

Малюк поступово підростає і вже намагається самостійно одягатися чи роздягатися. Роздягатися діткам легше – зняли швидко штанята або трусики… А ось влізти в них важче, ніжки постійно хочуть в одну дірку залізти. Але є проблеми і складніші – ґудзики і шнурівки. Шнурівки часом навіть школярі не можуть зав’язати. А ось ґудзики до 4-5 років дитина вже повинна вміти добре розстібати і застібати.

Як навчити дитину застібати ґудзики

На ляльці буде легше навчити дитину застібати ґудзики, ніж на собі. Такий метод підійде дівчаткам, адже у них обов’язково є улюблені ляльки, яких вони люблять самостійно переодягати. Навчитися можна граючи і непомітно. Хлопчику можна запропонувати одягати м’яку іграшку. Головне, щоб пальчики звикали застібати і розстібати ґудзички, тренувалися.

Можна також зробити простеньку аплікацію з ґудзиками. Головне, щоб на ній був зображений чоловічок або звірятко в одязі.

yak_zaszipati_gudziki

Картинка повинна бути досить велика, щоб одежину було зручно застібати і розстібати.

Вибираємо кілька шматочків тканини, бажано різних кольорів. Можна обвести і зробити окремі заготовки спочатку з паперу, потім по кожній з них вирізати такий же шматочок тканини. Якщо ви зовсім впевнені в собі, то можна відразу вирізати з тканини.

Макету можна намалювати очі або пришити ґудзики на їхнє місце. Сам макет бажано нашити або наклеїти на щільну основу. Дуже зручно нашити його на покривало для дивану чи крісла. Тоді він в будь-який момент буде доступний малюкові і він зможе потренуватися, коли у нього буде настрій, а не коли у мами виникне бажання дістати макет. Крім того, мама за домашніми клопотами може закрутитися і забути зовсім про макет чоловічка, а так він завжди на видному місці і нагадує про своє існування.

Ґудзики для тренування найкраще вибрати плоскі, а не округлі. Пришиваючи ґудзик підкладайте знизу під нитки товсту голку або спицю, щоб ґудзики не виявилися дуже щільно пришитими, а навіть трішки бовталися після пришивання. Це трохи полегшить завдання малюку.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Як навчити дитину зав’язувати шнурки

При навчанні використовуйте одні й ті ж слова

Це дуже важливо для дитини. Робіть надихаючі коментарі, терпляче демонструйте по кілька разів на день технічну сторону: куди входить петелька, як зав’язувати «бантик». З часом дитина обов’язково запам’ятає ваші уроки і освоїть їх на практиці.

Хваліть дитину

Відомо, що похвала завжди діє позитивно. Успішне придбання нових умінь тісно пов’язане з емоційною стороною: гарний настрій, ставлення до процесу і бажання дитини навчитися якомога швидше. Переконайтеся в тому, що дитина готова до того, щоб вчитися навичкам самообслуговування: проявляє інтерес, пробує діяти самостійно. Якщо малюк нервує і відмовляється робити те, що ви йому пропонуєте, не наполягайте, дійте м’якше і делікатніше: відкладіть питання на деякий час, а пізніше непомітно й ненав’язливо поверніться до нього знову. Ніколи не слід сварити малюка, говорити, що у нього не вийде або він неправильно щось робить.

6391_yak_zavyazuvati_shnurivki

Вивчайте на власному прикладі

Ніщо не діє краще, ніж навчання разом з батьками. Покажіть дитині, як ви зашнуровуєте свої кросівки, нехай повторює і запам’ятовує ваші дії. Можете навіть придумати жартівливі змагання: хто швидше зав’яже, у кого вузлик вийде акуратніше і рівніше. Ясна річ, на перших порах допомагайте дитині. Учити дитину зав’язувати шнурки краще, знаходячись позаду або збоку від неї.

Навчаючи малюка, пам’ятайте: успіх багато в чому залежить від вашої реакції і підтримки. Частіше хваліть малюка, навіть за самі невеликі перемоги. Майте терпіння, і ніколи не порівнюйте свою дитину з сусідським. Нехай малюк відчуває, що ви його любите, адже це найголовніше.