Чули вислів: “Всі ми родом дитинства”? Погоджуєтесь? А що є найулюбленішим для дітей? Звичайно ж – ГРА! Та навіть й дорослі люблять грати і інколи, краще сприймають інформацію у спрощеній, ігровій формі.
Тому, для маленьких діток гра є найкращим способом пізнання світу. Якщо малюку в ігровій формі запропонувати нову і незнайому інформацію, то знання засвояться легше і краще.
Граючи з дитиною у розвиваючі ігри в 1-1,5 роки, варто пам’ятати, що малюк ще не може концентрувати вагу досить довго на одному занятті. Тому, не перенавантажуйте дитину.
Тож, давайте дізнаємося у що можна і треба грати зі своїм малюком у 1,5 роки для його всебічного розвитку.
Ліплення для розвитку дитини 1,5 року
Досисть приємне, захоплююче, але в той же просте проведення часу – ліплення. Ліпити можна з пластиліну або сологоно тіста. Це корисно для розвитку дрібної моторики рук, що в свою чергу розвиває мовний апарат дитини.
Зазвичай діткам дуже подобається просто розминати пластилін або солоне тісто в руках, ліпити кульки, овали, палички, розмазувати пластилін по поверхні. Пізніше малюк буде із задоволення буде ліпити повноцінні фігурки. Тільки стежте, щоб нічого не потрапило малюкам у рот.
Малювання для розвитку дитини 1,5 року
Починати можна з олівців, фломастерів, пальчикові фарб. Пальчикові фарби найбільше подобаються діткам, адже можна засунути пальчик в баночку, а потім довго розмазувати фарби по паперу.
Ще можна приготувати заздалегідь фігурки тварин, фруктів, машинок, ляльок і т.д. за типом розмальовок (можна надрукувати на принтері), змастити поверхню клеєм, а зверху посипати різними крупами. Дитині буде дуже корисно, для розвитку дрібної моторики, спочатку просто перебрати пальчиками підготовану крупу, а потім, з допомогою мами, посипати нею змазану клеєм фігурку.
Пересипання та переливання, як важливий елемент у розвитку дитини 1,5 року
За методикою Монтессорі вдома також можна займатися різними корисними речами. Наприклад, пересипати крупу з однієї ємності в іншу. Можна переливати воду, можна дивитися на лялечок меншого розміру і більшого, щоб вивчати поняття більший і менший і т.д.
Читання віршів, казок з дитиною 1,5 віку
Дітки дуже люблять картинки, вірші, казки. Дитяча література сьогодні така кольорова і так подобається карапузам. Показуйте малюку картинки, розповідайте, хто на них зображений, а потім просіть показати, наприклад, де котик чи собачка і т.д. І нехай зараз у малюка ще не виходить це, але пізніше він обов’язково покаже названий Вами предмет або тварину. Зазвичай діти в 1,5 року не сидять на місці, щоб прослухати казку до кінця, але з часом вони зможуть робити це. У кожному разі приділяйте книгам особливу увагу, вони дуже важливі для розвитку дитини, починаючи вже з 1,5 віку.
Кубики
Кубики є безсумнівно найпопулярнішою іграшкою у діток і батьків. Дитині буде цікаво ставити один кубик на інший, будувати вежу, замки. Спершу малюк буде руйнувати те, що Ви побудували, але потім зможе сам будувати вежу, а згодом розпочнеться серйозне будівництво.
За допомогою кубиків можна навчатися – існують кубики з цифрами, буквами. А є ціла програма, яка навчає читанню – кубики Зайцева.
М’ячі
Окремим пунктом хочемо виділити м’ячики. Діти в 1,5 року їх дуже люблять. Так що обов’язково придбайте один або кілька м’ячів для вулиці і для дому. Кидайте малюкові м’ячик, просіть його зловити м’яч, кинути Вам. Також вчіть відбивати ніжкою. Активні ігри дуже корисні для дитини, а малюк з радістю включиться в цю захоплюючу гру.
Різні цікавинки
Ще малюкам будуть цікаві Мотрійки (це і надзвичайно захоплююче, і корисно, так як дитина знайомиться з поняттям більше-менше, а також розвиває кисті рук), пазли (виявляється картинку можна скласти зі шматочків), мозаїка для найменших (з її допомогою можна вчити кольори), рамки-вкладиші, ляльки та машинки (пора освоювати рольові ігри). Також відмінною грою може стати розбирання коробочок, сумочок. Для цього берете, наприклад, ранець на блискавці, вкладаєте в нього різні формочки, порожні баночки машинки і т.д. та даєте малюку. Це ж так цікаво – відкрити і подивитися, що всередині, все це по черзі дістати, покрутити, а потім скласти назад.
Гра в хованки та танці
Діти дуже люблять ховатися, так що не відмовляйте малюкові в задоволенні сховатися і бути знайденим. Дитина в 1,5 року буде ховатися майже завжди в одному і тому ж місці, але Ви все одно підігравайте, радійте, коли знаходите її. А ось пізніше малюк вже зможе дивувати Вас появою в найрізноманітніших місцях, так що нудьгувати не доведеться. А ще з дітками можна потанцювати, покружляти, поводити хоровод.
Тепер Ви знаєте, які розвиваючі ігри можна запропонувати малюку в 1,5 роки. Дуже важливо, щоб ігри відповідали віковим особливостям дитини, не перенавантажували її, розвивали та зацікавлювали. А Ви, шановні батьки, займайтеся та грайтеся з дитиною постійно. Для малюка в цьому віці досить важлива постійна присутність дорослого, тому проводьте з дитиною якомога більше часу. І незабаром Ви помітите як швидко розвивається та збагачується новими знаннями Ваш малюк.