Ще один дуже ефективний спосіб розвитку емоційного інтелекту - він підходить для трішки старших дітей - припускає використання спеціальних карток. На них зображені персонажі з тими чи іншими виразами обличчя, і ви обговорюєте з дитиною, яку емоцію відчуває герой на зображенні, чим вона могла бути викликана, як зробити так, щоб цю емоцію направити в потрібне русло.
Після 5 років вже можна розвивати у дитини емоційний інтелект і через візуальне сприйняття емоцій під час відвідування театру. Спостерігаючи за живою грою акторів, діти краще відчувають емоції, які ті хочуть висловити, а також аналізують їх причини.
Всі ці способи розвитку емоційного інтелекту не можна строго розмежувати за віковими групами - важливий індивідуальний підхід. Якщо дитина в своєму віці з задоволенням грає з ляльками і обговорює їх почуття, готова грати з картками, емоційно включається в перегляд вистави - все це можна використовувати.
У той же час в справі розвитку емоційного інтелекту (як і IQ) важливо слідувати за дитиною і не нав'язувати їй знання, які вона поки не хоче приймати, досвід, до якого вона ще не готова. Не дивіться на інших дітей - у кожного малюка своя індивідуальна схема розвитку.
У дошкільний період від батьків в першу чергу потрібно підхоплювати інтерес дитини до чогось і допомагати розвивати таланти, що особливо виділяються. Якщо малюк обожнює малювати, то потрібно постаратися створити йому максимально комфортні умови для цього. Якщо йому подобається бігати з м'ячем по квартирі - можна знайти відповідний гурток (хоча це зовсім не означає, що він потім стане професійним футболістом). Забудьте фразу «дитина повинна вміти робити все»: діти обов'язково всьому навчаться, просто дайте їм час.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!