Коли милуєшся барвами осенні, виникає творчий настрій, особливо у наших дітей, так і хочеться зробити щось із осінніх листочків, каштанів, жолудів, гарбуза. Існує базліч варіантів осінніх поробок: аплікації, поробки з природніх матеріалів, екібани та багато інших аріантів. Та попри це, є ще й багато технік у яких можна оздобити елементи інтер’єру та декору. Розкажу вам про таку цікаву техніку, як декупаж.
Дуже модний нині термін Декупаж походить від французького слова decouper. Це слово в перекладі означає вирізання чого небудь. Техніка декупажу передбачає таке виконання робіт з декорування різноманітних речей, в якому проводиться вирізання картин або малюнків. До нас мистецтво декупажу прийшло відносно недавно і в даний час набуло великого поширення.
. . . . .
Декупаж широко використовується для прикрашання предметів інтер’єру, а також для створення подарунків. Декупаж здатний подарувати нове життя старим предметам. Він вносить нові цікаві штрихи в інтер’єр кожного будинку, додаючи йому оригінальності та вишуканості. Особливо, ця техніка захоплює дітей шкільного віку, бо не є складною у виконанні, дає безліч можливостей для фантазування.
Сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу – це тришарові серветки. Звідси й інша назва – «серветкова техніка». Застосування може бути абсолютно безмежним – посуд, книги, шкатулки, свічки, музичні інструменти, горщики для квітів, флакони, меблі, взуття і навіть одяг! Будь-яка поверхня – шкіра, дерево, метал, кераміка, картон, текстиль, гіпс – повинна бути однотонною і світлою для того щоб малюнок було добре видно. Порадьтеся з дитиною, на чому легше їй буде працювати, та разом підготуйте поверхню до роботи.
. . . . .
Існує кілька видів декупажу, є також і певні стилі. Але для цікавого проведення осінньго недільного вечора з дітими, вам достатньо буде спробувати хоча б один. Прямий декупаж (класичний) – один з видів, де зображення приклеюється безпосередньо на поверхню (скло, дерево, шкіра, пластик, метал, тканина, кераміка і т.д.). Це ідеальний аріант для учня-початківця.
Що ж потрібно мати?
Для навчання техніці декупажу приготуйте такі матеріали:
- основу для декупажу(дощечка, скляна банка чи порожня пляшка, тарілка, стакан)
- клей для декупажу(ПВА)
- ножик і ножиці;
- сантиметр і лінійка;
- олівець;
- наждачний папір.
Починати декупаж будь-якій поверхні в домашніх умовах потрібно з її підготовки. Якщо дана поверхня скляна, то вимийте її, і добре витріть, якщо ж дерев’яна, то пошліфуйте. Підготувавши поверхню для виконання робіт, потрібно визначитися з дизайном. Для цього дитина повинна провести кілька дослідів, розміщуючи вирізані деталі на поверхні основи. Тільки так можна вибрати оптимальне місце для кожного елемента. Наступний крок полягає в приклеюванні деталей до поверхні, для чого нанесіть клей на обидві поверхні. Приклеївши кожну деталь, уважно і акуратно розгладьте її, намагаючись уникати утворення складок і зборок. При роботі з гострими предметами, не забудьте нагадати правила техніки безпеки своїй дитині, аби уникнути порізів. Заключний етап виконання робіт полягаєв нанесенні лаку на висохлі деталі. Для цього можна скористатися пензликом або губкою. Коли перший шар лаку висох, виконайте лакування ще раз. Якщо дитина не знаєт, що ж можна зробити у техніці декупажу, то вашій увазі пропонує ряд варіантів.
.