Ідеї для дитячого дозвілля, Розмальовки та поробки для дітей

Як навчити дитину малювати котика

yak_namalyuvati_kota

Малювання – це веселе заняття, котре розвиває дитину й допомагає їй долати стрес. Діти починають малювати змалечку. Їм до вподоби яскраві кольори, і тому вони малюють фломастерами раніше, ніж олівцем. Діти зазвичай малюють те, що їх оточує. найперше – це наші домашні улюбленці – котики.

Найцікавішим є малювання того, що нас оточує чи хто оточує. Хто для дитини у домі цікавий? Так, це домашні улюбленці! Сьогодні ми спробуємо навчитись малювати поетапно та за схемами кота. Перегляньте зображення та покажіть їх малюку, хай дитина обирає зручний для себе варіант.

Мотивуйте дитину виявляти творчість:

 • не допомагайте дитині малювати, оскільки це може розохотити її займатися цим заняттям. Вона ще не вміє малювати так добре, як ви. Просто побудьте поряд із нею, похваліть її твір; навіть якщо коьтк у дитини вийшов кумедний.
 • не робіть дитині загальних компліментів, оцінюючи її творчість. Намагайтеся бути максимально конкретними. Не варто говорити: «Гарний малюнок», натомість скажіть: «Ти використав у малюнку багато червоної фарби. Чому ти обрав цей колір?». Таке запитання змусить дитину думати, а також дасть їй зрозуміти, що ви звернули увагу на її малюнки;
 • не підказуйте дитині, що і як їй треба малювати. Заохочуйте її експериментувати з кольорами. Не найкращим варіантом буде сказати: «Намалюй котика або дерево». Натомість заохотьте дитину намалювати все, що вона бачить або уявляє;
 • разом із дитиною аналізуйте її твори. Запитайте, чому вона намалювала певний об’єкт й обрала ті чи інші кольори. Попросіть її пояснити ідею створеного нею малюнка;
 • не бійтеся бути неправими. Не пропонуйте дитині доробити або переробити малюнок, якщо вона вважає, що закінчила свою роботу. Дайте їй зрозуміти, що її малюнок досить гарний. Це підвищить її впевненість у собі й сприятиме розвитку творчих здібностей.

Малювання – це не тільки веселе, а й надзвичайно корисне заняття для дитини. Воно розвиває в неї здатність аналізувати й у різний спосіб вирішувати проблеми. Також це ефективний засіб, аби позбутися стресу, особливо, коли дитина малює свого домашнього улюбленця.

Чому варто привчити дитину до малювання з раннього віку:

 • тримаючи в руках олівець чи фломастер, дитина розвиває навички дрібної моторики;
 • сортуючи й підраховуючи кількість олівців та фломастерів, дитина вивчає основи арифметики;
 • малювання (як і вид творчості) підвищує в дитини впевненість у собі;
 • експериментування й помилки допомагають дитині розвивати уяву;
 • малювання сприяє розвитку мозку дитини;
 • малювання підвищує здатність дитини зосереджуватися і фокусувати увагу;
 • коли дитина бере в руки олівець чи фломастер, це розвиває в неї спритність рук, координацію рухів кистей і пальців;
 • малювання допомагає дитині долати стрес.

Найцікавішим є малювання того, що нас оточує чи хто оточує. Хто для дитини у домі цікавий? Так, це домашні улюбленці! а найцікавіший – кіт! Ці тварини неймовірно грайливі та веселі. дитина з радістю погодиться намалювати котика, але зауважте, що він (на малюнку) буде саме таким, яким його побачить дитина. Сьогодні ми спробуємо навчитись малювати поетапно та за схемами це пухнасте чудо. Перегляньте зображення та покажіть їх малюку зображення, хай дитина обирає зручний для себе варіант. Якого кольору буде кіт? А це вже вирішуватиме юний художник!

. . . . . . .

3519_k1
3288_k2
4935_k3

0909_k4
2969_k7
6874_k10

. . . . . .

4242_k9
8498_k8
8448_k5

. . . . . . .

9752_k6
6858_k17
3225_k16

. . . . . . .

8090_k15
0526_k14
8239_k13

. . . . . . .

8349_k12
2112_k11
6554_k18

. . . . . .

3186_k19
5507_k20