Ідеї для дитячого дозвілля, Ідеї для дитячої творчості, Розвиток дітей

Діти обожнюють пальчикові фарби

palchikovi_farbi_golovna

Найулюбленіший інструмент для творчості у дітей молодшого дошкільного віку – це їх ручки і пальчики. Якщо батьки не забороняють, а навпаки, всіляко намагаються підтримати свого ініціативного малюка, то таке заняття, як сімейне малювання пальчиковими фарбами для малюків і дорослих, може перетворитися в одну з улюблених творчих ігор і забав. Для цього знадобиться натхнення, картон і пальчикові фарби, про які ми сьогодні і поговоримо.

Пальчикові фарби для малюків

palchiekovi_farbi_dlya_ditei_

Перше питання, яке задають батьки: “З якого віку дозволено дітям користуватися пальчиковими фарбами?”. Купуючи товар, зверніть увагу на упаковку. Там, в обов’язковому порядку, буде вказано вік, з якого рекомендують використовувати той чи інший вид продукції.

Друге питання: “Наскільки безпечний цей продукт для дитини?”. Пальчикові фарби відомих брендів, виготовляються на основі очищеної води. Це підтверджують відповідні сертифікати якості. Гарантувати те, що Ваш малюк не отримає токсичного отруєння, навіть в тому випадку, якщо спробує продукт на смак, можуть тільки широко відомі виробники дитячих іграшок і аксесуарів. Тому будьте пильні і купуйте товар тільки у відповідних, перевірених магазинах.

Сертифіковані пальчикові фарби широко відомі і шановані у всьому світі, завдяки своїй 100% безпеці, адже їх основні компоненти: очищена вода та харчові барвники. Завдяки таким елементарним складовим, немає нічого простішого, ніж приготувати фарби для малюків вдома самостійно.

РЕЦЕПТ приготування пальчикових фарб

palchikovi_farbi_recept_

Цей рецепт призначений для дітей старше 5 років.

Склад:

 • 1 склянка харчового крохмалю.
 • 0,5 склянки чистої води.
 • 0,5 склянки тальку.
 • 1 л окропу.
 • 1,5 склянки мильної стружки.

Крохмаль з чистою водою змішайте до отримання однорідної маси. В отриману суміш додайте окріп і продовжуйте помішувати, поки рідина не стане прозорою. Потім, насипте тальк. Дайте охолонути і тільки після цього додавайте мильну стружку. Залийте в баночки, додайте харчовий барвник.

А інші можливі рецепти приготування пальчикових фарб можна прочитати у статті: Пальчикові фарби – готуємо вдома.

Готуємо місце для дитячої творчості

palchikovi_farbi_gtuemo_misce

Фарби – матеріал мазкий, тому перед тим, як присвятити себе творчому процесу, слід спочатку продумати всі можливі наслідки, щоб ніщо не змогло затьмарити ні сам процес, ні його результат. У цьому допоможуть наступні поради:

 • Приготуйтеся до того, що сам процес малювання пальчиковою фарбою для діток в ранньому віці може бути значно коротшим, ніж процес підготовки до нього. Маленькі дітки не можуть довго концентрувати увагу на одному виді діяльності, яким би цікавим для батьків він не здавався. Тож не турбуйтеся, бо процес з кожним разом буде тільки збільшуватися в часі.
 • Заздалегідь підготуйте такі важливі елементи, як вологі серветки або рушник. Якщо Ви боїтеся, що дитина забруднить новий костюм або сукню, переодягніть свого малюка.
 • Перші творчі спроби все ж краще починати спільно. Посадіть дитину до себе на руки і спробуйте самі зробити кілька штрихів на папері. Якщо малюк не зовсім довіряє незнайомій кольоровій масі, акуратно візьміть його ручку і вмочіть пальчик у фарбу. Покажіть йому, що боятися нема чого.
 • Якщо Ви не хочете сидіти за столом, можна перенести імпровізовану творчу майстерню на підлогу. Не забудьте перед цим постелити клейонку.
 • Малюк швидше полюбить малювати своїми пальчиками, якщо Ви будете застосовувати різні техніки для зображення малюнків.

Малюнки пальчиковими фарбами: техніки виконання

palchikovi_farbi_tehniki_vikonannya

 • [b]Долонька[/b]. Проявивши трохи фантазії або пошукавши натхнення в інтернеті, Ви зможете перетворити відбиток долоні свого малюка в зображення будь-якого звіра або пташки. Спочатку покажіть на власному прикладі, а згодом, дитина сама проявить ініціативу. Використовуючи метод домальовування, почне вигадувати нові образи. Долоньку можна замінити відбитком ступні. Гарантовано, жоден малюк не залишиться байдужим до такого заняття, тим більше, якщо в процесі буде задіяна вся сім’я.
 • [b]Малюємо пальчиками[/b]. Існує дві техніки: точкова і лінійна. Лінії малювати простіше, а от для точкової методики потрібна більш чітка координація рухів і осмислення своїх дій. Також можна купити спеціальні розфарбовки, які призначені для малювання в них пальчиками.
 • [b]Кухонна губка[/b]. Незамінний предмет для зафарбовування великих площ або створення тону.
 • [b]Малюємо за допомогою трафаретів[/b]. Можна використовувати як вже готові, так і вирізані самостійно з картону. На білий аркуш покладіть трафарет, бажано такий, який має внутрішні прорізи. Запропонуйте дитині повністю все зафарбувати. Можна використовувати як один, так і кілька кольорів.
 • [b]Печатки і штампи.[/b] Купуючи фарби для малюків в спеціальних магазинах, можна виявити в цьому відділі багато додаткових аксесуарів для творчості. З найбільш улюблених дітьми є різноманітні печатки, штампи і т. д. Вони бувають різного діаметру і залишають малюнки у вигляді геометричних фігур, тварин, зірочок, сонечок, сердечок. Все, що для цього потрібно, просто змочити штампик в фарбу. За допомогою цієї техніки можна розкрити в собі нові творчі таланти.
 • [b]Паспарту[/b]. Такий спосіб нагадує трафаретну техніку. Візьміть білий аркуш паперу і в його центрі виріжте фігуру, наприклад, грибок. Потім, візьміть ще один білий аркуш і запропонуйте дитині прикрасити його так, як їй подобається. Після чого, на вже висохлий кольоровий шедевр покладіть зверху Ваш паспарту. В результаті у Вас вийшов симпатичний кольоровий грибочок на білому тлі. Такий варіант буде цікавий для зовсім маленьких художників.
 • [b]Прикрашаємо кахель у ванній кімнаті[/b]. Це найзручніший для батьків і подвійно приємний для малюка спосіб проявити себе, як художника. Творча майстерня, розташована у ванній, відкриває багато нових можливостей. Можна малювати на папері, плитці, а якщо є бажання – зайнятися «боді-артом». Так як дія відбувається у ванній кімнаті, батькам не складе особливих труднощів після активної творчої діяльності малюка привести в порядок як саме приміщення, так і маленького художника.

Як бачите, пальчикові фарби – це чудовий спосіб зайняти Вашого малюка, тим більше, що і технік створення малюнків багато. Купуйте фарби для малюків, і нехай Ваше натхнення не знає кордонів. Малюйте та веселіться.