Ідеї для дитячого дозвілля

Акваріум для дитини: кілька порад батькам

Бажання завести тваринку, хоч найменшу, ще донедавна було чи не у всіх дітей. Як не сумно, з появою усіляких ґаджетів усе менше з них прагнуть мати живого домашнього улюбленця. А для тих дітей, які все ж хотіли б доглядати за якоюсь домашньою тваринкою (песиком, котиком чи хоча б морською свинкою), на заваді часто стає метраж житлової площі, алергії на шерсть чи просто небажання батьків. Та й у таких ситуаціях можна знайти вихід – завести акваріум. У кого ж є можливість, то можна утримувати і котика, і песика, і пташку, і рибок. Для дітей – це додаткова можливість вивчати світ та любити природу.

Переваги акваріумних рибок перед іншими домашніми тваринками

  1. Акваріумні рибки – це найтихіші тваринки, які не гавкають, не нявкають, та й не шиплять).
  2. Рибки зазвичай залишаються у тому ж місці, де ви їх залишили.
  3. З появою акваріума у квартирі не з’явиться зайва шерсть, розбиті вази та неприємні запахи.
  4. Для приміщень з низькою вологістю – це просто знахідка.
  5. Акваріум здатен бути чудовим елементом декору кімнати.
akvarium_dlya_ditini_-_2

Чим акваріум може бути корисним для дитини?

Насправді акваріум в домі чи заняття акваріумістикою загалом може дати чимало дитині. Головне зацікавити її, показавши усі можливості. Бо ж акваріум – це не просто риба в банці, а шматочок природи, замкнута водна система, яка потребує догляду, а головне – це можливість експериментувати, звичайно, акуратно.

Насамперед з’ясуйте, чому дитина захопилась ідеєю завести акваріум, і чи вона насправді налаштована серйозно. Бо це може бути лише одномоментним захопленням.

Варто не забувати самому і переконати дитину, що акваріум – це не просто чергова іграшка.

Акваріум має не лише естетичну, а й розвивальну функцію. Сам процес облаштування акваріума, формування якогось ландшафту, висадка рослин та розставляння декорацій та обладнання розвиває у дітей дизайнерські здібності та фантазію.

Дитина повинна зрозуміти, що від її дій залежить життя живих істот, та й екосистеми в цілому. Залучення до цього процесу вчить відповідальності, виховує гуманність, любов до тварин, до природи, фактично є практичним елементом екоосвіти.

Споглядання за життям в акваріумі заспокоює, розслабляє, врівноважує, відволікає від якихось переживань. А для дітей, особливо у сучасному мінливому і неспокійному світі, – це надзвичайно важливо.

Дитина має зрозуміти, що акваріум саме її. Вона годує рибок, приймає рішення щодо змін та постійно доглядає за ним. Ви тільки допомагайте та спрямовуйте. Лише у такому разі ефект буде повним.

Дитина хоче акваріум. З чого почати?

Найбільший страх у батьків – дитині набридне і доведеться самому цим займатись. Буває й так, та у ваших силах зробити цей процес приємним та цікавим і для вас, і для дитини.

Хоч кажуть, що утримувати акваріум простіше за котиків, та є певні нюанси, особливо на початку. Не потрібно намагатись зробити все і одразу. Без необхідного досвіду з цього нічого хорошого не вийде. Буває, що спочатку купують рибок, а тоді підшуковують ємність для них. Це однозначно хибний шлях.

Насамперед важливо визначитись із розміром акваріума і місцем його розташування у квартирі.

Варто купувати акваріум на щонайменше 30 л, у менших об’ємах значно важче утримувати баланс. Як кажуть досвідчені акваріумісти, малі акваріуми не пробачають помилок, найменший перекорм чи смерть лише однієї рибки може зіпсувати воду і запустити процеси, які потім складно виправити. У більших об’ємах, особливо понад 100 л – 200 л простіше утримувати баланс, якісь точкові проблеми суттєво не вплинуть на весь акваріум.

Та оскільки ми говоримо про дітей, то все ж варто почати не з масивних конструкцій з тумбами, а з чогось меншого. Для 30-літрового акваріума достатньо буде навіть звичайної шафки чи комоду біля ліжка.

Будь-який акваріум потрібно розташовувати у спокійному місці подалі від вікна.

Дозвольте дитині брати участь у кожному етапі – від купівлі акваріума, обладнання до нього – до рибок та рослинок. Звичайно, тут важливо скеровувати, спокійно пояснюючи, чому може не підійти той чи інший варіант. Бо ж бажання дітей не завжди можуть влізти у найбільший в світі акваріум.

Важливо правильно запустити акваріум, щоб не отримати на другий день суцільне розчарування у вигляді мертвих рибок. А діти особливо важко можуть переживати подібні речі.

Тому потрібно зробити усе правильно з самого початку, крок за кроком формуючи акваріум мрії.

Насамперед купуйте акваріум, обладнання до нього (нагрівач, фільтр, компресор, лампа). Встановіть його у визначеному місці. Воду можна набрати просто з крана, бо ж наразі ніякої живності там не буде.

Ось тут дізнаєтесь більше, як правильно запускати акваріум – https://zoosvit.info/ribki/pershii-zapusk-akvariuma.html

Рибок можна купувати лише після того, як ви запустили акваріум і вода у ньому стала прозорою. Цей процес може тривати тиждень чи два. Поки встановлюється баланс, разом зі своїм чадом ви можете подумати, кого б запустити у вашу водойму.

Краще для початку взяти невибагливих рибок. Зазвичай початківцям радять живородок – гуппі, мечоносців та ін. Та зараз асортимент риби величезний, тому можна спробувати й інших, наприклад, даніо, тернецій, неонів, невеличких сомиків. Та головне – не перестаратись з кількістю.

Доглядайте за акваріумом разом з дитиною, поступово віддаючи їй ініціативу.

Якщо ми уже говоримо про частинку природи вдома, то набагато цікавіше буде виглядати акваріумом з живими рослинами. За допомогою рослин значно легше утримувати баланс, бо ж вони поглинають вуглекислий газ та виділяють кисень, а рибки навпаки. Також рослини витягують з грунта і води зайву органіку, яка накопичується від життєдіяльності риб.

Акваріум з великою кількістю рослин також буде складно утримувати, особливо для дитини. Тому обирайте простіші варіанти. Для початку візьміть невибагливі рослини на кшталт роголисника, наяса. Вони плавають у товщі води, досить швидко ростуть, витягуючи з води зайву органіку. Не забувайте, що для рослин потрібне світло. Щонайменше 5 год. на день акваріум з рослинністю повинен бути освітлений. Але й не більше 10-12 год, інакше – отримаєте спалах шкідливих водоростей. Щоб допомогти дитині автоматизувати процес, можна купити розетку з таймером, яка вмикатиме і вимикатиме освітлення у певний час.

За природнім акваріумом з живими рослинами значно цікавіше спостерігати, бо картинка постійно змінюється, він стає більш динамічним.

Звичайно, можна взяти і штучні рослини, асортимент яких також чималий. Тоді освітлення буде не таке важливе. Однак має бути дуже хороша фільтрація.

Про правильне утримання акваріума знайдете ось тут – https://zoosvit.info/ribki/doglyad-za-akvariumom.html

Є кілька головних правил, дотримання яких убезпечить від багатьох проблем та допоможе тішитись чудовою картинкою у вашій акві:

  1. Не допускайте перенаселення та перекорму риби.
  2. Щотижневі підміни води (не більше 20-25% об’єму) разом з обслуговуванням акваріума – сифонка грунту, за потреби миття обладнання, протирання скла та підрізка рослин.
  3. Постійна фільтрація. Фільтр можна вимикати хіба при щотижневому обслуговуванні.
  4. Стабільна температура. Для більшості риб та рослин оптимально 25-26 градусів. Нагрівач з авторегулятором допоможе у цьому.
  5. Стежте за будь-якими змінами в акваріумі.