Шкіра новонародженої дитини тонка, чутлива й не захищена природним імунітетом. Тож батькам варто потурбуватись про її здоров’я, використовуючи для цього найніжніші та винятково безпечні засоби. Як обрати правильні продукти серед величезного асортименту? Яким брендам можна довіряти? Які засоби необхідні з першого дня життя малюка? Відповідь на ці питання дамо в статті.
Як вибрати косметику?
Асортимент дитячої косметики вражає різноманіттям, але не всі представлені товари мають однаково хорошу якість. Перед покупкою варто обрати коло брендів, які відповідають усім міжнародним вимогам і яким можна довірити шкіру своєї дитини. Найкраще звертати увагу на виробників зі світовим іменем, що спеціалізуються на доглядальній косметиці та товарах для дітей. До прикладу, такими є Bubchen, Hipp, Johnson’s Baby і Babe Laboratorios, що представлені на https://eva.ua/.
Також можна довіряти органічній продукції менш відомих брендів, якщо її якість підтверджена авторитетними міжнародними сертифікатами, а на упаковці є відповідне маркування. Ось, на які знаки якості варто звертати увагу:
- ECOCERT: підтверджує відсутність у складі силіконів, мінеральних олив, кислот, жирних спиртів, консервантів, барвників, синтетичних ароматизаторів, емульгуючих речовин, пропіленгліколю та інших продуктів нафтохімії.
- COSMOS: є універсальним сертифікатом для Європейського Союзу з найвищими вимогами до натуральної та органічної косметики.
- BDIH: свідчить про винятково натуральну сировину екологічно чистого походження, виключає наявність барвників, штучних ароматизаторів, ГМО й речовин нафтохімії, а також говорить про веганську формулу без випробування на тваринах.
- ICEA: видається біологічно й екологічно чистій продукції з високими вимогами до рослинної, тваринної і мінеральної сировини зі строгим переліком заборонених компонентів.
Під час вибору товару варто також шукати відмітки про дерматологічні перевірки та вказаний вік, з якого можна використовувати засіб.
Яким має бути склад?
Обираючи доглядальну косметику для немовляти, не варто сліпо довіряти завіренням бренду й відгукам в інтернеті. Потрібно навчитись аналізувати склад, щоб розрізняти корисні та небезпечні компоненти.
Для шкіри новонародженої дитини корисними є рослинні олії та екстракти. До прикладу, екстракт алое вера зволожує і заспокоює, екстракт обліпихи живить, олія бавовни пом’якшує шкіру, а оливкова — захищає. Також підходять продукти з вітамінами. Пантенол або провітамін В5 здатен швидко усунути подразнення й поліпшити самопочуття дитини, а вітамін Е створює штучний ліпідний бар’єр для захисту шкіри.
Якщо шукаєте очищувальний засіб, уникайте формул з вмістом агресивних сульфатних ПАР: вони сушитимуть шкіру та будуть надто агресивними. Найкращою мийною основою для дитини є неіоногенні поверхнево-активні речовини, що злегка піняться та сприяють встановленню здорової мікрофлори. У складі їх можна розпізнати за закінченнями -ide та -glucoside.
Також варто перевіряти склад на наявність шкідливих компонентів, серед яких:
- мінеральні оливи, що агресивно діють та мають нафтохімічне походження: mineral oil, petrolatum liquid, petroleum oil, liquid paraffin, paraffin oil, paraffinum liquidum;
- жири тваринного походження, що закорковують пори та провокують висипи;
- парабени будь-якого типу: paraben, butylparaben, methylparaben, propylparaben;
- силікони;
- сульфати;
- формальдегід;
- штучні барвники;
- агресивні ароматизатори.
Які засоби потрібні?
Навіть коли знайдете ідеальну за всіма параметрами дитячу косметику, не варто одразу замовляти цілу серію для догляду. Краще купувати засоби за необхідності та відповідно до потреб дитини.
Вам може знадобитися:
- мило рідке з безпечним складом і пом’якшувальними компонентами, як-от ланолін або гліцерин;
- шампунь для новонароджених, який не подразнює очі;
- пінка для купання, щоб лагідно очистити шкіру тіла двічі на тиждень;
- олійка, що знадобиться для масажу, видалення молочних кірочок і живлення шкіри після ванни;
- присипка під підгузок, щоб вберегти ніжну шкіру від попрілостей і натирання;
- крем для сідниць, який сприяє загоєнню наявних подразнень під підгузком;
- зволожувальний засіб у форматі легкого крему або молочка, якщо шкіра потребує зволоження після купання;
- вологі серветки, що допоможуть очистити тіло дитини під час зміни підгузка.
Додаткові засоби варто підбирати, орієнтуючись на стан шкіри дитини та погоду надворі.
Пам’ятайте, навіть найбезпечніший засіб з ідеальним складом варто перевіряти спершу на собі. Нанесіть невелику кількість на згин ліктя, зачекайте кілька годин і лише за відсутності будь-якої реакції використовуйте його для дитини.