Здоров'я дитини, Лікування дітей

Кольки у немовлят: 15 порад для батьків.

malyukova_kolka

Коли здорова нагодована дитина з сухим підгузником несподівано починає сильно плакати, підгинати чи випростовувати ніжки, розмахувати руками, і коли батьки до відчаю перепробували будь-які спроби її заспокоїти, а дитина далі плаче, тоді такий стан називають – кольки у немовлят.

    15 порад для батьків, як допомогти немовляті при кольках

  1. Якщо у вашої дитини кольки, це не страшно, минеться! Терпіння, спокій і любов!
  2. Масаж – погладити животик за годинниковою стрілкою (так розташовані петлі кишківника). Існують масажні олійки від кольок.
  3. Порухайте ніжками немовляти, це допоможе руху газів по кишківнику. Ніжки підігнути – розігнути, підтягнути до животика, зробити «велосипедик». Лежання на «животику» або вправа «пасти коней» також допомагає, але треба пам’ятати, що це робиться на неповний животик.
  4. Знайдіть положення, яке допомагає, заспокоює. Часом це носіння на руках, погойдування, колисання з боку на бік. Ще можна притулити до тіла, чи розташувати вертикально, чи животиком на руці. І не забувайте співати колискові!
  5. Тепло допомагає при спазмах. Тому спробуйте прикласти до животика немовляти теплу пеленку або грілку. Ще можна покласти немовля на татів чи мамин животик.
  6. Газовідвідна трубочка при кольках у немовлят. Трубочки можна придбати в аптеці. Порадьтесь з фахівцем як користуватись, прочитайте інструкцію, подивіться відеоінструкцію.
  7. Не перегодовуйте дитину. У дитини може не вистачати ферментів (травних соків) для перетравлення великої кількості їжі. Відповідно надлишок бродить, а отже утворюються гази, що роздувають кишківник і дитині боляче. Годувати дитину слід меншими порціями, бажано давати відпочити між прийомами їжі 2-3 години.
  8. Правильне прикладання до грудей. Немовля повинне захопити альвеолу, а не висіти на соску. Заспокойте дитину, щоб вона сутужно не захоплювала повітря під час годування.
  9. Після годування потримайте дитину вертикально, дайте можливість «бекнути», зригнути зайве повітря.
  10. Намагайтесь годувати однією груддю до спорожнення. Перші ковтки – це переднє молоко (прозоре), що містить багато вуглеводів, котрі сприяють більшому утворенню газів. Натомість заднє молоко (біле), що виділяється пізніше, містить більше жирів і дає відчуття тривалої ситості у немовляти.
  11. Смоктальні рухи сприяють перистальтиці (рухові стінок) кишківника, тому пипка (соска, дурник) може допомогти.
  12. Харчування мами. Їжте із задоволенням, але не зловживайте солодощами, шоколадом, маринадами, а також їжею, що погано перетравлюється і викликає дискомфорт. Це може бути свіжа капуста, квасоля, горох.
  13. Бактерії допомагають нам перетравлювати їжу, а у немовлят вони саме зараз заселяються. Існують пробіотики (бактерії) для немовлят.
  14. Вітрогінні препарати. Препарат з діючою речовиною симетикон – «подрібнює» бульбашки газу і вони швидше виходять з кишківника.
  15. Рослинні чаї – фенхель, кріп, ромашка для мами.

Правило трьох свідчить про те, що у вашого немовляти кольки: Здорове, сухе, нагодоване немовля плаче більше, ніж 3 години на день, більше ніж 3 дні на тиждень, що триває довше ніж 3 тижні.

. .

. .