Твори зарубіжної (світової) літератури

Роберт Луїс Стівенсон. Біографія

stivenson

Твори та коротка біографія Роберта Луїса Стівенсона

Роберт Луїс Стівенсон (13 листопада 1850 – 3 грудня 1894) – британський письменник, шотландець за походженням, уславився завдяки пригодницьким романам, найвідомішим з яких є “Острів скарбів”. народився у столиці Шотландії Единбурзі. Його батько та дід будували хвилерізи та маяки. Був охрещений як Роберт Льюїс Белфур — це було старовинне прізвище його предків, однак 1866 року змінив прізвище на Стівенсон. Батьки виховували Стівенсона у суворому релігійному дусі. 1867 року став студентом Единбурзького університету де вчився на юриста.

У три роки застудив бронхи, наслідки цієї застуди відчував все життя і врешті це стало причиною його ранньої смерті. Внаслідок застуди хворів на туберкульоз, тож лікарі порадили йому змінити вологий британський клімат. Спочатку письменник хотів поїхати до Австралії, однак невдовзі з’ясував, що йому кращим буде клімат Самоа — полінезійського архіпелагу у південній частині Тихого океану. Таким чином за 200 фунтів стерлінгів він придбав величезну ділянку в горах на острові Уполу. Тут він із дружиною оселився у грудні 1889 року та збудували велетенську, як за місцевими мірками віллу. Роберт Стівенсон був великим любителем камінів, тож навіть у жаркому Самоа встановив у будинку зовсім непотрібний у такому кліматі камін.

На Самоа Стівенсон став захисником прав тубільців та став їх національним героєм – його ім’ям тут названі вулиці, готелі, ресторани та кафе. Однак Стівенсону так і не вдаллось подолати свою хворобу. 3 грудня 1894 року він помер. Похований він неподалік власного будинку на Самоа.

Твори Роберта Стівенсона

Роберт Стівенсон рано почав писати – у 15-річному віці написав першу книгу “Пентландське повстання” яку за власні кошти надрукував батько. Тоді ж, попри слабке здоров’я почав мандрувати Шотландією та Європою, при цьому він записував свої враження від поїздок. Згодом ці нотатки стали основою його книг “Дороги” та “Подорож всередину країни”. Однак слава до нього прийшла завдяки оповіданню “Нічліг Франсуа Війона”, а у 1878 році під час подорожі Францією завершив цикл оповідань “Клуб самовбивць”. 1883 року він надрукував свою найпопулярнішу книгу “Острів скарбів”. Поштовхом до написання роману стала накреслена ним одного разу карта вигаданого острова, який він назвав островом Скарбів.

1885 року вийшли наступні книги Роберта стівенсона “Принц Отто” та “Дивна історія доктора Джекіла та містера Гайда”, а 1886 року збірка оповідань “І ще одна нова тисяча та одна ніч”. Також він писав вірші, однак не вважав їх досконалими та ніколи не публікував. “Острів скарбів” забезпечив йому безбідне життя. На Самоа він написав “Вечірні розмови на острові”, “Катріона”, “Сент-Ів”. Частину книг він написав спільно з пасинком.