Твори зарубіжної (світової) літератури

Чарльз Дікенс. Біографія

charlza_dikens

Коротка біографія та твори Чарльза Дікенса

Чарльз Дікенс (повне ім’я Чарльз Джон Гаффем Дікенс) – 7 лютого 1812 – 9 червня 1870 р. англійський письменник який уславився завдяки романам “Посмертник запискам Піквікського клубу”, “Пригоди Олівера Твіста”, “Девід Копперфільд” та іншим книгам.

Хоча Чарльз Дікенс народився в незаможній родині у передмсті Портсмута, коли йому було три роки його родина переїхала до Лондона. Проводив багато часу на вулиці, водночас дуже любив читати особливо крутійські романи Тобіаса Смоллетта та Генрі Філдінга. Мав дуже добру, майже фотографічну пам’ять, яка дуже добре йому допомагала у письменницькій роботі. Оскільки його батько працював в офісі королівського флоту малий Чарльз Дікенс мав можливість вчитись у приватній школі Вільяма Джайлса. Проблеми почались коли його батько через борги потрапив до в’язниці, тоді хлопця забрала до себе приятелькародини Елізабет Ройленс — бідна стара жінка, яка стала прообразом пані Піпчін у романі “Домбі і син”. Потім він пересилився у прибудову, що належала борговому агенту Боро. Його родина стала прообразом родини Гарланда з “Крамниці старожитностей”. Щоб прожити Чарльз Дікенс був змушений важко працювати 10 годин на день наклеюючи етикетки на складі вакси. Втім навіть це не завадило йому потрапити на кілька місяців до боргової в’язниці. Однак Чарльзу Дікенсу пощастило — у спадок від бабусі він отримав 450 фунтів стерлінгів і таким чином зумів домовитись з кредиторами та вийти з в’язниці.

Твори Чарльза Дікенса

З травня 1827 року почав працювати молодшим клерком в адвокатській конторі, де вивчив скоропис, залишив цю роботу та став вільним журналістом та писав судові репортажі. Таким чином він отримав досвід, який згодом придався у літературній роботі. 1833 року видав у лондонському “Мантлі Мегезін” своє перше оповідання “Обід на Тополиній алеї”. 1834 року став політичним репортером та друкував репортажі про парламентські дебати та виборчі кампанії, багато подорожував Англією. На основі цих подорожей написав збірку “Нариси Боза”, яку опублікував 1836. Цього ж року почав друкувати фейлетони, які увійшли до “Записок Піквікського клубу”. Паралельно із журналістською розвивалась його писменницька кар’єра. 1837-1839 написав “Пригоди Олівера Твіста”, 1840-1841 — Крамницю старожитностей та інші книги.

2 квітня 1836 року одружився з донькою редактора “Івнінг Кронікл” Кетрін Томпсон Гогарт, вони оселились в Блумсбері. Подружжя було щасливим — у них народилось 10 дітей. Дружина стала прообразом багатьох героїнь романів Дікенса.

1842 року разом з дружиною вперше відвідали США та Канаду, де зустрівся з президентом США Джоном Тайлером. 1848 року вийшов його роман “Домбі і син”, наступного року “Девід Коперфільд”.

1856 року завдяки гонорарам від написання книг Чардьз Дікенс придбав будинок у Кенті — це була його дитяча мрія. Влітку 1868 року він здійснив тур Англією, Шотландією та Ірландією під час якого виступав перед публікою читаючи власні твори. Тур тривав майже три місяці, іноді було по 2 виступи на день.

9 червня 1865 року потяг, яким дікенс їхав з Парижу потрапив в аварію, однак письменник був у єдиному неушкодженому вагоні, віннамагався допомогти потерпілим до прибуття рятувальників. 1867 року Дікенс здійснив другу подорож до Америки. 1868 та 1869 року провів ряд “прощальних читань” у Великобританії. 22 квітня 1869 у нього стався інсульт. Однак прийшовши до тями він почав роботу над своїм останнім романом “Таємниця Едвіна Друда”. 8 червня 1870 року у нього стався другий інсульт, а наступного дня письменник помер.