Твори зарубіжної (світової) літератури

Роберт Бернс. Біографія

robert_berns

Біографія та твори Роберта Бернса

Роберт Бернс (також Роберт Бернз) (25 січня 1759 — 21 липня 1796) – шотландський поет-романтик.

Його батьком був фермер Вільям Бернс. Роберт разом зі своїм братом Гілбертом дише два роки навчались у школі. 1765 року батько орендував ферму Маунт Оліфант і 10-літній хлопець був вимушений наймитувати, працюючи на рівні з дорослими, недоїдав. У вільну хвилину читав книги, які йому випадково траплялись. Англійську чув лише у школі, натомість призвичаївся до мов шотландських пісень, балад та казок, які чув від старої обслуги. 1777 року батько переїхав на ферму Лохли біля Тарболтона де Роберт невдовзі став очільником хлопчачої компанії. 1780 року з друзями Роберт Бернс організував “Клуб холостяків”, а 1781 року став масоном. 1784 року помер його батько, тож за успадковані гроші гроші з Гілбертом перевезли свою сім’ю на ферсу біля Мохліна.

Твори Роберта Бернса

Вже тоді Роберт Бернс записував свої вірші та прозу. Свій перший вірш “Надзвичайна Неллі” Роберт Бернс написав у 15 років.

1788 року після того, як Роберт Бернс познайомився з творчістю Р. Ферґюсона зрозумів, що шотландська мова цілком придатна до поетичної творчості. Він став автором численних епіграм. Спроба одружитись з дочкою підрядника виявилась невдалою і бернс вирішив поїхати на Ямайку, однак після того, як видана ним збірка віршів мала великий успіх батько нареченої змінив свою думку та дав дозвіл на одруження. За деякий час у птодружжя народилась двійня.

29 листопада 1786 року Роберт Бернс приїхав до столиці Шотландії Едінбурга де уклав углоди з видавцями. Його охоче приймали у найбагатших будинках Едінбургу. Видання віршів, яке вийшло у світ 1787 року мало 3000 передплатників та доло йому близько 500 фунтів.

Далі Роберт Бернс почав працювати державним службовцем а також орендував ферму. У поезії Роберта Ьернса відбувається боротьбанового зі старим, що призводить до драм, непередбачуваних випадковостей, як у віршах “Пісні смерті” (1792) та “Дерево свободи” (1793), які з’явились у роки Великої Французької революції. Бернс підтримав Велику Французьку революцію, однак це призвело до численних доносів на нього,почалось слідство, однак у підсумку його зобов’язали не робити публічних заяв. Його хотіли підвищити по службі, однак у Роберта Бернса погіршилось здоров’я — дався взнаки ревматизм. 21 липняя 1796 року Роберт Бернс помер. Його поховано на кладовищі церкви св. Михаїла.

У його творах звучала шотландська мова, вони стали шотландськими народними піснями.