Твори зарубіжної (світової) літератури

Річард Дейвіс Бах. Біографія

richard_deivis_bah

Річард Дейвіс Бах: твори та білоографія

Річард Дейвіс Бах (23 червня 1936) американський письменник та льотчик, найвідоміша книга: “Джонатан Лівінгстон, мартин”. народився у місті Оук-Парк, що в американському штаті Іллінойс. Батько Роланд Бах був військовим капеланом. Мати Руфі Бах веде свій родовід від німецького композитора Йогана Себастіана Баха. 1955 року почав навчання в університеті штату Каліфорнія, а також вчився керувати літаками. У студентські роки познайомився із першою дружиною Бетті — у них народилось шестеро дітей, однак 1973 року розлучився. Найбільшою пристрастю Баха була авіація. У 1956-59 роках був пілотом у ВПС США, подальше його життя так само було пов’язано з польотами. У 1960-х керував Асоціацією старовинних літаків, був льотчиком-каскадером, авіаінструктором, також здійснював розважальні польоти на біпланах.

Твори Річарда Дейвіса Баха

Ця прлистрасть позначилась і на його літературній діяльності, яка відбувалась паралельно — він був незалежним письменником та працював з кількома американськими журналами “Флаїнг”, “Соурінг”, “Ейр Фектс”. Вже перша книга Річарда Баха “Чужий на Землі” була пов’язана з авіацією — тема польоту, як філософської метафори проходить через усю його творчість.

Однак світову славу Річард Бах здобув після того, як побачила світ його філософська притча “Джонатан Лівінгстон, мартин” (1970). 1973 року за її сюжетом було знято фільм, на його знімальному майданчику Річард Бах 1973 року познайомився з Леслі, акторкою, з якою вони 1981 року одружились– цей шлюб тривав до 1997 року. 1999 року Річард Бах одружився втретє.

Попри поважний він Річард Бах не полишав авіації. 31 серпня 2012 року Річард Бах, якому на той момент виповнилось уже 76 років керуючи легкомоторним літаком потрапив у аварію, а пілот отримав черепно-мозкову травму. Протягом чотирьох місяців він перебував у шпиталі, а після того, як одужав, заявив, що остання авіакатастрофа та загроза загибелі лише надихнула його написати четверту частину “Джонатан Лівінгстон, мартин”. Цікавий той факт, що за день до аварії Річард Бах завершив свою книгу “Подорожі з Пафф”, а літак, на якому він потрапив у аварію також називався “Пафф”.