Твори зарубіжної (світової) літератури

Антуан де Сент-Екзюпері. Біографія

antuan_de_sent-ekzyuperi

Антуан де Сент-Екзюпері: твори та біографія

Антуан де Сент-Екзюпері (29 червня 1900 — 31 липня 1944) — французький письменник, військовий льотчик, граф. Найвідоміший твір “Маленький принц”.

Походив із старовинної аристократичної родини із Провансу від якої успадкував шляхетский титул графа. Антуан рано осиротів — його батько помер коли йому було лише 4 роки, тож вихованням займалась його мати, графиня Марі де Сент-Екзюпері. Як дитина із заможної сім’ї він навчався у школі єзуїтів. Однак майбутнє хлопця визначилось 1912 року у місті Амберьє він потрапив у кабіну літака і льотчик Жюль Ведрін взяв його у демонстраційний політ. Авіація тоді ще робила перші кроки, тож льотчиків було мало, а враження від першого польоту захопили романтичного хлопця — відтоді він марив небом. Наступною важливою датою в житті Антуана де сент-Екзюпері став 1921 рік, коли його мобілізували до французької армії, причому він пішов до війська попри те, що мав відтермінування від служби у зв’язку з навчання — він записався у 2-й винищувальний полк у Стратсбурзі. Спочатку він працював у ремонтних майстернях, однак потім здав іспит на цивільного льотчика. Це дозволило йому перевестися у Марокко, де він отримав права військового льотчика. 1922 року Екзюпері отримав звання молодшого лейтенанта та обтримав призначення у Бурже, що біля Парижу. Однак 1923 року Екзюпері вперше потрапив в авіакатастрофу, внаслідок чого отримав черепно-мозкову травму, про польоти на тривалий час довелось забути. Повернутись в авіацію вдалось у 1926 році, коли він став пілотом компанії “Аеропосталь”, що возила пошту у північну Африку. 19 жовтня 1926 року він став начальником проміжної поштової станції, яка була розташована на межі Сахари.

Твори Антуана де Сент-Екзюпері

Тут у нього було вдосталь часу, тож Екзюпері написав перший роман “Південний поштовий”. 1929 року повернувся до Франції де навчався на висших авіаційних курмах у Бресті, а після їх завершення вирушив на роботу до Південної Америки. Заслуги графа Антуан де Сент-Екзюпері у розвитку цивільної авіації оцінив французький уряд і він став кавалером ордену Почесного Легіону. 1930 рік став дуже важливим для Екзюпері — у червні він брав участь у пошуках льотчика та свого приятеля Анрі Гійоме, який потрапив у катастрофу при перельоті через Анди. Також він написав свій новий роман “Нічний політ” та познайомився із майбутньою дружиною Консуелою.

Коли розпочалась Друга Світова війна Екзюпері вже був відомим письменником та жуоналістом, тож приятелі відмовляли його від служби у війську, мовляв так він принесе більше користі. Однак 4 вересня 1939 року Екзюпері прибув на військовий аеродром Тулуза-Монтодран і невдовзі почав служити у авіаційній розвідці. Він зробив кілька бойових вильотів, був представлений до “Військового хреста”, однак після поразки Франції був вимушений емігрувати до США. Саме там, у Нью-Йорку,у 1942 році написав свій найвідоміший роман “Маленький принц”. 1943 року він повернувся у військову авіацію, вступив у ВПС “Воюючої Франції” та освоїв новий швидкісний літак Р-38 “Локхід”. 31 липня 1944 року Екзюпері вилетів із острова Корсика у розвідувальний політ, який виявився для нього останнім. Тривалий час він вважався безвісти зниклим, однак 1998 року рибалкам вдалось знайти браслет Екзюпері, який підтвердив його загибель. Залишки літака, на якому розбився письменник знайшли у 2000 році. Є кілька версій загибелі Екзюпері: технічна несправність, літака, самогубство, або ж літак був збитий німецьким винищувачем.