Джонатан Свіфт (30 листопада 1667 -- 19 жовтня 1745) -- ірландський письменник-сатирик, найвідоміший твір “Мандри Гулівера”, церковний діяч, поет.
Хоча сам Джонатан Свіфт є ірландцем, однак його родовід має англійське походження, зокрема це випливає з написаного ним 1731 року “Автобіографічного моменту”, де він описує побдії до 1700 року, зокрема його дід мешкав у Кентерберрі, однак під час громадянської війни був вимушений переселитись до Ірландії де 30 листопада 1667 року у Дубліні народився Джонатан Свіфт. Підтвердження цього є і той факт, що сім’я, в якій він народився була вірною англіканської церкви. Батька письменника також звали Джонатан Свіфт, він працював чиновником у суді, однак сина так і не побачив -- за кілька місяців до його народження помер, а сім’я потрапила у матеріальну скруту.
Невдовзі після народження хлопця мати покинула його і переїхала до Англії, тож вихованням маленького Джонатана Свіфта займався його дядько Ґодвін Свіфт, який працював адвокатом. Дядько дбав про свого вихованця тож Джонатан Свіфт навчався у найкращій дублінській школі Кілкенні Колледжі, а 1682 року вступив до Трініті-коледжу Дублінського університету. 1686 року Свіфт став бакалавром мистецтв. Однак продовжити навчання у магістратурі йому так і не вдалось через громадянську війну, яка тоді розпочалась в Ірландії (1688) -- Свіфт був вимушений виїхати до Англії, де мешкав протягом 2 років -- там він працював секретарем у відставного дипломата та есеїста Вільяма Темпла. Саме у його маєтку Джонатан Свіфт написав свої перші літературні твори, якими стали вірші. 1690 року з рекомендаціями від Темпла Джонатан Свіфт повернувся до Ірландії. 1692 року в Оксфорді він отримав звання магістра, а 1694 року став священиком англіканської церкви, отримав парафію у селищі Кілрут (Ірландія). Однак невдовзі він повернувся на службу до свого покровителя Темпла.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!