Твори зарубіжної (світової) літератури

Барбара Космовська. Біографія

barbara_kosmovska

Барбара Космовська: твори та біографія

Барбара Космовська (24 січня 1958) — польська письменниця, прозаїк, один з останніх романів якої “Українка”.

Народилась 24 січня 1958 року народилась у Поморському воєводстві (північ Польщі). Її батьки музиканти. Першим місцем праці Барбари Космовської було підприємство у Битові. Навчалась у Гданському університеті, після закінчення якого працювала вчителькою української мови. Також здійснила наукову кар’єру літературознавця — 1999 року захистила кандидатську “Між дитинством і дорослим життям. Про романи Зофії Урбановської” у якій дослідила творчість польської публіцистки та писменниці Зофії Урбановської (1849-1939). Дисертація Барбари була високо оцінена колегами науковцями і вона отримала диплом “За найкращу роботу”. Своюнаукову роботу продовжила у Поморській академії, яка знаходиться у місті Слупську, де працює на кафедрі історії літератури романтизму й позитивізму. Вона продовжує досліджувати літературний період позитивізму, при цьому у сфері її зацікавлень перебуває дитяча та молодіжна література. Також вона співпрацює із польським журналом “Гуллівер”. Барбара Космовська активна і в громадсько-політичному житті — вона є депутатом міської ради у Битові.

Твори Барбари Космовської

Ще у 1970-тих роках навчаючись у ліцеї пробувала писати художні твори, вони навіть публікувались у журналі “Навпростець”. Майстерність Барбари Космовської зростала і у 1980-тих її кілька разів відзначали преміями за її поезії. Взірцями у літературі для неї стали польський письменник Корнель Макушинський та Емануеля Шмітта з її твором “Оскар і рожева пані” а також американський письменник Марк Твен за його неповторне почуття гумору. 2000 року вона видала роман “Голодна кицька”, який став її дебютом у великій літературі. Далі романи виходили щороку: 2001 — “Приватна територія”, 2002 рік відзначився одразу трьому романами “Провінція”, “Гобелен” та “Буба”, 2003 — “Угору річкою”, 2004 — “Блакитний автобус”. 2005 знову виявився надзвичайно плідним, адже вийшло одразу кілька книг Барбари Космовської “Бляшанка”, “Буба — мертвий сезон” та “Samotni.com”.

2007 року вийшов її роман “Буба” головною героїнею якого є дівчина, яка не слідкує за модними тенденціями. Барбара Космовська багато уваги приділяє дитячій літературі, зокрема для конкурсу організатором якого є фонд “Уся Польща читає дітям” вона написала роман “Позолочена рибка”.

Для українського читача особливо цікавим буде її повість “Українка” видана 2013 року. У цій повісті Барбара Космовська описує історії жінок, мешканок Львова та Дрогобича, а поєднується це долею головної героїні повісті Іванки, яка поїхала у Польщу на заробітки, однак там у неї не все добре складається. Та попри всі непорозуміння Іванка мусить давати собі раду.