Твори зарубіжної (світової) літератури

Крістіне Нестлінґер. Біографія

nestlinger

Крістина Нестлінґер: біографія та твори

Крістина Нестлінґер (13 жовтня 1936 – 28 червня 2018) – австрійська письменниця яка написала понад 100 дитячих книжок, вони перекладені на майже 40 мов. Народилась та померла у Відні.

Про своє дитинство письменниця пригадує, що була неслухняною та неорганізованою дитиною. Крістина Не́стлінґер закінчила школу з гуманітарним ухилом та Віденську Академію мистецтв, і спочатку займалася образотворчим мистецтвом та працювала художником-ілюстратором книжок. Однак після народження доньок Крістіни та Барбари професійно займатись ілюстраціями не мала можливості. Водночас саме завдяки своїм дітям почала писати книги — спочатку малювала для них картинки про рудоволосу дівчинку Фредері та вигадувати різні історії про неї.

Твори Крістина Не́стлінґер

Згодом придбала друкарську машинку і в такий спосіб записала ці історії — таким чином 1970 року була написана її перша книга “Рудоволоса Фредеріка”. Крістіна Нестлінґер віддала її до видавництва, її надрукували, однак ілюстрації зробив інший художник — картинки Не́стлінґер видавцям не сподобались. Книга виявилась успішним дебютом адже вона отримала приз Фрідріха Бедекера. Вже 1971 року вона видала другу книгу “Діти з дитячого підземелля”, після чого вирішила професійно зайнятись літературою. Крістіна Не́стлінґер була справжнім трудоголіком — працювала по 10 годин на день, писала фантастичні повісті, казки, вірші, оповідання, пародії — книги, героями яких були діти. Її книги виходили щороку, часто кілька книг протягом року.

Крістина Не́стлінґер не любила історій про зразкових дівчаток, натомість вигадувала численні історії, героями яких були дитина з консервної банки Конрад — ця книга була опублікована 1975 року, або дитину, яка не хотіла дорослішати — Хюго, яка вийшла 1984 року.

Крістина Не́стлінґер була визнана вже за життя, зокрема вона отримала понад 100 літературних премій та нагород, серед них найвища нагорода у галузі дитячої літератури — Медаль Ганса Крістіана Андерсена.

Померла письменниця 28 червня 2018 року у Відні.