Твори зарубіжної (світової) літератури

Льюїс Керрол (Чарльз Латвідж (Лютвідж) Доджсон). Біографія

lyuis_kerrol

Художні твори та біографія Льюїса Керрола

Льюїс Керрол (реальне ім’я Чарльз Латвідж (Лютвідж) Доджсон) – англійський письменник-казкар, філософ, математик, логік, англіканський священик, теолог, фотограф. У літературу увійшов завдяки своїм двом найвідомішим казкам: “Аліса у країні чудес” та “Аліса в задзеркаллі” та деякими іншими творами. Писав під псевдонімом Льюїс Керол, який утворив з допомогою цікавої гри слів: спочатку він своє англійське ім’я Charles Lutwidge він адаптував до латини, потім переклав англійською та переставив місцями, таким чином виникло Lewis Carroll.

Предки Люїса Керола походили з північної Англії, також у них були зв’язки з ірландцями. Здебільшого вони були священиками або військовими офіцерами, а прадід був єпископом. Батько Люїса Керролла був кліриком англіканської церкви, сільським священиком та часто вдавався до релігійних диспутів.

. . . . . .

Отож майбутній священик народився в селі Дерсбері, що в графстві Чешир. Що цікаво у їх сім’ї було 11 дітей і всі вони дожили до повноліття — для того періоду то було унікальним явищем. Освіту хлопець отримував у домашніх умовах, при цьому був не за роками розвинутим та здібним учнем. Проблемою для нього була заїкуватість — вона впливала на все його подальше життя. Коли Льюїсу Керроллу виповнилось 12 років він почав навчання у приватній школі біля Річмонду, а у 1845 році в Рагбі-Скул. За спогадами його вчителя Р.Б.Мейджора за час його роботи у цій школі він не мав здібнішого учня.

Наприкінці 1849 року завершив навчання в Рагбі-Скул, далі в його навчанні наступила незрозуміла пауза, врешті у січні 1851 року він вступив у коледж Церкви Христа при Оксфорді, де колись навчався його батько. Однак навчання у цьому закладі тривало лише два дні – його терміново викликали додому, оскілььки раптово померла його мати, як припускають від менінгіту чи від інсульту.

1852 року Льюїс Керролл здав іспит на ступінь бакалавра. А вже у 1855 році запропонували посаду професором коледжу Церкви Христа, умовою було прийняття духовного сану та целібат, тобто безшлюбність. 1861 року він став дияконом Англіканської церкви.

Доктор Доджсон у коледжі займався написанням математичних праць, причому розв’язував складні логічні задачі, які є непростими навіть для сучасних ЕОМ. Вів розмірене викладацьке життя — лекції, заняття математикою, прогулянки по 27-30 кілометрів, ввечері обід за викладацьким столом, знову лекції. Він страждав через власну нерішучість та заїкуватість. Також він активно листувався, при цьому вів облік відісланих та отриманих листів – загалом він відіслав 98721 лист.

Льюїс Керролл протягом свого життя лише один раз побував за межами Англії, здійснивши місячну мандрівку до Росії. Іноді відвідував Лондон, головним чином задля театральних вистав. Помер у Ґілфорді 14 січня 1898 року.

Твори Льюїса Керрола

27 червня 1865 року вийшла у світ його “Аліса у країні чудес” а наприкінці 1871 року її продовження «Крізь дзеркало і що там побачила Аліса, або Аліса в Задзеркаллі». Роботу над першою книгою він розпочав у липні 1862 року, розповідаючи дітям вигадані ним історії. Вони їм сподобались і вони попросили їх записати. Льюїс Керролл не лише записав пригоди 7-річної Аліси, а й створив перші 37 ілюстрацій до книги.