Твори зарубіжної (світової) літератури

Елеонор Годжман Портер. Біографія

eleonor_godzhman_porter

Біографія та романи Елеонор Годжман Портер

Елеонор Годжман Портер , (19 грудня 1868 — 21 травн 1920) — американська письменниця, авторка романів “Поліанна” та “Поліанна виростає”.

Елеонор Емили Годжман (Портер) народилась у Літлтоні, штат Нью-Гемпшир, її предки були одними з перших європейців, що переселились до Америки. Її батько працював фармацевтом, також вона мала старшого брата Фреда. Ще в дитинстві любила співати, зокрема у церковному хорі, вчилась у бостонській консерваторії.

Елеонор не мала міцного здоров’я, з цієї причини не могла відвідувати школу, тож мусіла навчатись вдома. Вийшла заміж за підприємця Джона Лимана Портера з яким 1892 року переїхала у Масачусетс, потім у Теннесі, а потім у Нью-Йорк. Разом з ними мешкали її мати. Подружжя не мало дітей.

. . . . . .

Твори Елеонор Годжман Портер

1901 року припинила заняття музикою та почала писати і під псевдонімом Елеонор Стюарт почала друкувати оповідання. 1907 року вийшов у світ роман “Зустрічні течії”. Першим літературним успіхом стала романтична комедії “Місс Біллі”, яка вийшла у 1911 році, головною героїнею якої стала 18-річна дівчина. Невдовзі вона видала продовження: “Рішення Місс Біллі” (1912) та “Місс Біллі виходить заміж” (1914).

1913 року вийшов роман “Поліанна” який одразу став бестселером. Зірка німого американського кіно заплатила авторці гроші за право екранізації, а 1915 року вийшлоу світ продовження роману “Поліанна виростає”. Роман було перекладено на 8 мов, адаптовано до постановки в театрі та мюзиклу.

Головна героїня роману — дівчинка Поліанна радіє кожному дню, вона навчила людей “грати в радість”, вірити у свої сили.

Протягом 1916 -1920 рр чотири її книги входили у список 10 найкращих книг року: «Просто Давид» (1916), «The Road to Understanding» (1917), «Oh, Money! Money!» (1918), «Mary Marie» (1920).

Хоча Елеонора Портер прожила недовго, однак вона встигла видати 4 томи оповідань та 14 романів для дітей та дорослих. Померла письменниця 21 травня 1920 року. Це сталось несподівано, адже вона не мала якихось серйозних проблем зі здоров’ям, навіть будувала плани на літо.

Пам’яттю письменниці є День радості, який святкують у США, численні клуби Поліанни. Також на честь її героїні встановлено пам’ятники.