Твори зарубіжної (світової) літератури

Корнелія Функе. Біографія

korneliya_funke

Корнелія Функе: біографія та твори

Корнелія Функе (10 грудня 1958) — німецька дитяча письменниця та художниця-ілюстраторка, основні жанри — фентезі та пригодницький роман, найвідоміший твір “Чорнильна трилогія”. Корнелія Функе народилась у німецькій землі Північний Рейн — Вестфалія, місто Дорстен. У дитинстві мала кілька мрій, зокрема стати льотчиком чи пілотом, врешті надумала стати вчителем. Подальша її біографія пов’язана з цією дитячою мрією. Після закінчення школи вступила до Гамбурзького університету, де навчалась на педагога. По його завершенні протягом трьох років працювала з неповносправними дітьми. Досвід соціальної роботи привів Корнелію Функе до думки, що таким дітям слід допомагати відволіктись від їхніх проблем. Водночас продовжила навчання у Гамбурзькому інституті дизайну, де вчилась робити дитячі ілюстрації.

1981 року Корнелія вийшла заміж за Рольфа Функе, у подружжя двоє дітей Анна та Бен. 2005 року Корнелія та Рольф Функе переїхали до Лос-Анжелеса, однак у березні 2006 року овдовіла.

Твори Корнелії Функе

Друга освіта стала поштовхом до творчої кар’єри Корнелії Функе — спочатку вона працювала ілюстратором та дизайнером книг для дітей. Знайомлячись з їх змістом, розчаровувалась у них, врешті вирішила писати сама. Зокрема вона стала співавтором німецького дитячого серіалу “Сім каменів”, який вийшов на екрани 1988 року.

У 1980-1990-ті роки вона стала однією з найпопулярніших дитячих письменниць у Німеччині, зокрема після того, як на екрани вийшли дитячі фантастичні серіали “Мисливці за привидами” та “Дикі курочки”.

Однак всесвітня слава прийшла до Корнелії Функе значно пізніше, коли 2002 року у США вийшов перекладений англійською роман “Володар над злодіями”. Він одразу став популярним в англомовному світі і навіть протягом п’яти місяців був бестселлером N1 серед дитячих книжок у США та Великій Британії. Згодом книга отримала ще кілька нагород у США та Британії, а журнал ТІМЕ назвав її найвпливовішою німкенею світу.

Однак найвідомішою книгою Корнелії Функе є підліткова трилогія-фентезі “Чорнильна трилогія”, яка вийшла у світ протягом 2003-2008 років до якої увійшли романи “Чорнильне серце”, “Чорнильна кров” та “Чорнильна смерть”. 2008 року кінематографісти Німеччини, Великобританії та США зняли фільм за першим романом трилогії з бюджетом 60 млн. Доларів США.

Корнелія Функе переконана, що основою доброї книжки є ідея, а вони є “всюди та ніде. У мене їх дуже багато, мені не вистачить життя, щоб викласти їх на папері” — про це вона пише у власному блозі.