Твори зарубіжної (світової) літератури

Діана Вінн Джонс. Біографія

diana_vinn_dzhons

Діана Вінн Джонс: твори та біографія

Діана Вінн Джонс (16 серпня 1934 — 26 березня 2011) — британська дитяча письменниця, найвідоміші її книги романи “Мандрівний замок Хаула” та “Темний Володар Деркгольму” та серія книг про Крестомансі.

Джонс народилась у сім’ї лондонських вчителів, однак з початком Другої світової війни їх евакуювали до Уельсу. У результаті Джонси кілька разів мусіли переїжджати, аж поки 1943 року не оселились у графстві Ессекс, що на півдні Англії, у містечку Такстед. Тож саме там і минуло дитинство Діани Вінн Джонс. 1953 року почала вчитись у кодеджі св. Анни Оксфордського університету де її викладачем був Джон Р.Р. Толкін. 1956 року стала дружиною фахівця з середньовічної літератури Джона Барроу. Подружжя кілька разів переїжджало з міста в місто, аж поки 1976 року не оселились у Бристолі. У Джонсів народилось троє синів.

Твори Діана Вінн Джонс

Протягом свого творчого життя Діана Вінн Джонс видала 40 книг, їх переклали на 17 мов, вона отримала чимало нагород, зокрема роман “Зачароване життя” 1977 року Guardian Award визнав кращою дитячою книгою. 1999 року Діана Вінн Джонс отримала одразу дві престижні нагороди Mythopoeic Awards в США і Karl Edward Wagner Award в Великобританії, знов таки за кращу дитячу книгу.

Також її роман “Мандрівний замок Хаула” став основою для фільму, який 2004 року зробив японський режисер-аніматор Хаяо Міядзакі. Наступного року з’явилась англійська версія мультфільму. 1992 року було знято серіал за сюжетом роману Archer’s Goon.

Найвідомішим твором письменниці є цикл книг “Крестомансі”, перша книга з цього циклу “Зачароване життя” вийшла 1977 року, а остання — “Яйце сім’ї Пінху” 2006 року. Загалом цикл вклчає 11 книг.

Померла письменниця від раку легень 26 березня 2011 року.