Розвиток дітей

Ленд-арт для дітей

lendart1

Кожної осені, в кожній квартирі де мешкають діти з’являються гори осіннього листя, купи шишок, жолудів і каштанів. Але навіть після майструвння чоловічків, аплікацій і малювання відбитків засушеного кленового листя залишається значна кількість природного матеріалу. Крім того, хочеться поніжитись в останніх теплих променях сонця, а дітям вже набридло гуляти просто так. Що ж маємо цікаву пропозицію – розкажіть (а краще покажіть), які дива можна зробити з опалого листя, шишок, жолудів, каштанів, ягід, квітів, паличок, кори і камінців. І все це на природі. І все це має назву ленд-арт.

lendartljudy

Ленд-арт – порівняно недавній вид мистецтва. Виник у 60-х роках минулого століття. Його засновники виносять творчість за межі музеїв та галерей і запрошують до співавторства саму природу. Такі твори неможливо купити, бо вони нетривкі, виготовлені з дарунків природи. Вони стають частиною ландшафту на короткий час, щоб потім зникнути. Це можуть бути як гігантські фігури, викладені з каміння, так і скульптури сплетені з гілок та трави. Зазвичай художники створюють свої шедеври далеко від людських осель. Так що помилуватися ними можуть лише випадкові подорожні. Буває і таке, що побачити задум автора можна лише з висоти пташиного польоту.

Ви спитаєте, а як же це можна використати на прогулянці? Та дуже просто! Увімкніть фантазію, і три години весело проведеного часу на свіжому повітрі вам гарантовано.

Дивіться наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Для прикладу, можете разом із дітьми викладати лабіринти з опалого листя. І потім ловити у ньому своїх галасливих малюків.

lendartzlystja7

Або створити “палітру осені”, використовуючи листя від зеленого до багряного кольорів.

lendartzlystja4

Скільки задоволення можна отримати викладаючи контури будь-якого предмета чи істоти і заповнюючи її осінніми дарунками. І найцікавіше, що до такої гри можна запросити як старших, так і зовсім маленьких діток.

lendartformy

Викладайте химерні доріжки між дерев, закручуючи їх спіралями. Це додасть впорядкованості там, де ми звикли бачити хаотично розкидане листя.

lendart4

А тепер ще один цікавий момент – ви повертаєтесь додому з невеличким букетом осіннього листя, і вам тепер не потрібно зберігати цілу купу каштанів, бо вони стали частною ленд-арту.

Головне, попередити дітей, щоб вони не сумували, якщо картину уночі розвіяв вітер. Він всього лише звільнив місце для нового шедевра.