Комар – це комаха, яка дуже поширена на Землі. Ці кровопивці активні у вечірньо-нічний час. Більшість людей не відчувають укус комара та вважають їх не шкідливими. Проте, до укусів комарапотрібно ставитись з обережністю, бо від укусу може виникнути алергія.
Алергія на комарині укуси – кулицидоз
Так проявляється слабка алергічна реакція на укус комара. Тому при укусах комара потрібно застосовувати спеціальні засоби для полегшення та усунення місцевої реакції.
У деяких дітей через укус комара навіть може виникнути анафілактичний шок. І звичайні засоби будуть безсилі. Тоді терміново потрібно звернутись за медичною допомогою до спеціалістів.
Алергічна реакція на місці укусу розвивається дуже швидко. Утворюється великий набряк до 10 см і більше (папула), виникає сверблячка. Такі симптоми можуть тривати добу і більше. Ці ознаки можуть стати причиною розладу сну. Найчастіше це трапляється у дітей. З віком це проходить. Діти легше будуть реагувати на укуси комарів, адже їх імунна система удосконалюється з роками.
При важких випадках може з’явитись червоний висип по всьому тілу, яий може супроводжуватись посиленою сверблячкою та набряком Квінке. При цих симптомах негайно потрібно звернутись до лікаря.
Рідше проявляється нудота, блювота, тахікардія, задишка, зниження артеріального тиску, втрата свідомості. Ці симптоми можуть говорити про те, що розвивається анафілактичного шок. Це небезпечний для життя стан, що вимагає невідкладної медичної допомоги. Така реакція зустрічається вкрай рідко навіть на укуси бджіл і ос, однак при укусі комара її теж не можна виключати.
Для профілактики кулицидоза можна використовувати репеленти– засоби для захисту, відлякування комарів. Їх можна наносити на шкіру, одяг, предмети побуту. Маленьким дітям можна використовувати спеціальні захисні браслети. На вікна доцільно установити москітні сітки та відлякувачі фумігатори. На дитячі коляски та дитячі ліжечка також є спеціальні москітні сітки.
Комарі добре розмножуються та скупчуються у місцях, де висока вологість – ліс, різні водойми. Тому, відпочиваючи у цих місцях пам’ятайте про засоби захисту у вигляді крему, аерозолю, мазі, емульсії, які допоможуть запобігти укусам комарів. Застосовувати їх згідно інструкції.
Пам’ятайте! Використовувати репеленти потрібно з обережністю: бережіть очі та інші слизові. При потраплянні засобів на вказані місця негайно промийте їх чистою проточною водою та содовим розчином (1 ч.л. соди на 250 мл води).
Також можна використовувати сучасні ультразвукові прилади, які відлякують комарів, але в міру. У дитячих кімнатах рекомендують користуватися засобом від комарів – дитячі фумігатори, репеленти.
Батьки повинні знати про небезпеку і мати при собі необхідні препарати, особливо, коли перебувають далеко від будинку або населеного пункту. При загостренні – обов’язково потрібно відразу звернутися за медичною допомогою.
Можна застосувати також народні методи лікування, коли немає можливості звернутись до лікаря. Місце, де вкусив комар добре змастити свіжим соком петрушки. Можна зірвати листок подорожника і також прикласти його до місця укусу і потримати деякий час. Від алергічної реакції на укус комара добре допоможе шкірка банана. Місця укусу не треба розтирати і чесати, щоб уникнути роздратування шкіри. Уражені ділянки слід охолоджувати та уникати гріття. Добре використовувати ефірні олійки лаванди, гвоздики, анісу, евкаліпту.
Антигістамінні препарати не такі вже і безпечні, тому не варто займатись самолікуванням. Проконсультувавшись з лікарем, можна уникнути непередбачуваних результатів після самолікування – алергії на препарати. Поради лікаря допоможуть Вам почувати себе безпечніше, так як фахівець допоможе індивідуально підібрати препарати для захисту та лікування від укусу комара.
Будьте здорові! Бережіть себе і ваших дітей!