Ідеї для дитячого дозвілля, Ідеї для дитячої творчості

Орігамі для всебічного розвитку малюка. Частина 2

origami_dlya_ditei_golovna2

Для маленької дитини дуже важлива самостійність і вміння робити що-небудь своїми руками. І саме такими виробами можуть стати фігурки орігамі. Адже значна перевага паперових виробів – це доступність даного виду творчості. Для занять не потрібно великих фінансових вкладень. Найпростіші моделі можуть зробити малюки вже з 4 років.

Сучасне орігамі для дітей несе в собі множинні риси класичного мистецтва, так як за основу беруться найпростіші, початкові моделі. Малюки з радістю займаються складанням, для них це справжнє диво, коли з квадратного паперового листа раптом з’являється журавлик, човник або жабка.

Орігамі з паперу для дітей – відмінний варіант тихого заняття, яке розвиває дрібну моторику і абстрактне мислення, адже роблячи черговий згин, малюк повинен розуміти, як він буде виглядати в готовому вигляді. Тож, поговоримо про те наскільки заняття з орігамі будуть корисними для Вашого малюка.

Для чого орігамі в повсякденому житті?

origami_v_povsyakdennou_zhitti

 • [b]Нічим зайняти дитину?[/b] Навчіть її складати прості орігамі з паперу. Це не тільки зацікавить її, але і розвине дрібну моторику пальців, навчить терпінню і уважності, познайомить з навколишнім світом. Діти дуже люблять робити щось своїми руками, та й не тільки діти, завжди приємно створити щось, щоб потім можна було з гордістю сказати: “Я зробив це сам”.
 • [b]Кращий подарунок[/b], той, який зроблений своїми руками. Незвичайний виріб з паперу – це відмінний варіант, адже подарунок виходить абсолютно унікальним, а головне, що це не просто куплена дрібничка в найближчому магазині, а оригінальна річ, яка була зроблена спеціально для когось. Хтось скаже, що дарувати паперову саморобку несерйозно, але тільки уявіть неймовірний букет з паперових троянд: він виглядає як справжній! Звичайно, дарувати можна і гроші, але і тут можна піднести подарунок творчо, склавши з грошей паперового зайця або песика.
 • [b]Валентинки[/b]. Так-так, тут теж можна проявити індивідуальність і здивувати свою половинку красивою акуратною паперовою валентинкою, складеною в техніці орігамі.
 • [b]Корисні дрібниці[/b] у вигляді паперових конвертів, красивих подарункових коробочок або рамок для фотографій. Все це в першу чергу оригінально, незвично і зовсім нескладно зробити самому по схемі.
 • [b]Орігамі – це спосіб прикрасити приміщення[/b]. Паперовий лебідь з модулів може зайняти гідне місце в будь-якому будинку і приковувати захоплені погляди гостей. Не варто забувати і про кусудама – яскраві квіткові кулі. Такі вироби з паперу можна підвісити на мотузочку в будь-якому куточку квартири.

Користь орігамі для дітей

korist_dlya_ditei

Складання фігурок з паперу:

 • розвиває у дітей здатність працювати руками під контролем свідомості, у них удосконалюється дрібна моторика рук, точні рухи пальців, відбувається розвиток окоміру.
 • сприяє концентрації уваги, так як змушує зосередитися на процесі виготовлення, щоб отримати бажаний результат. Це заняття діє на діток заспокійливо, а отриманий результат зможе порадувати їх, дати можливість відчути себе переможцями.
 • має велике значення в розвитку конструктивного мислення дітей, їх творчої уяви, художнього смаку.
 • стимулює і розвиток пам’яті, так як дитина, щоб зробити саморобку, повинна запам’ятати послідовність її виготовлення, прийоми і способи складання.
 • знайомить дітей з основними геометричними поняттями (кут, сторона, квадрат, трикутник і т. д.), а одночасно відбувається збагачення словника спеціальними термінами.
 • дозволяє розвинути математичні здібності малюків – вміння міркувати, просторово мислити, шукати нестандартні стратегії вирішення завдань.
 • активізує розумові процеси. У процесі конструювання у дитини виникає необхідність співвіднесення наочних символів (показ прийомів складання) зі словесними (пояснення прийомів складання) і переведення їх значення в практичну діяльність (самостійне виконання дій).
 • удосконалює трудові вміння дитини, формує культуру праці.
 • розвиває творчість і здатність до нестандартного мислення. Разом з тим дитина навчиться слідувати інструкціям, не лякатися складних завдань і успішно їх виконувати.
 • сприяє створенню ігрових ситуацій. Склавши з паперу маски тварин, діти включаються в гру-драматизацію по знайомій казці.

Унікальність орігамі полягає в тому, що при своїй доступності та простоті початкового рівня, це заняття виховує потрібні людині якості і навички. Якщо розвивати їх з дитинства, то наступне покоління буде більш врівноваженим, розважливим, талановитим, мудрішим, ніж попереднє.

Систематичні заняття з дитиною орігамі – гарантія її всебічного розвитку і успішної підготовки до шкільного навчання.