Ідеї для дитячої творчості

Абетка орігамі

abetka_origami

Для того, щоб повністю зрозуміти мистецтво складання фігурок з паперу, потрібно дізнатися все про абетку орігамі.

Все про абетку орігамі

Винахідником абетки орігамі є японський майстер Акіра Йошизава. Сама абетка орігамі – це послідовність картинок, в якій відображені етапи складання фігурки.

Кожна картинка супроводжується умовними позначеннями, саме ці позначення дозволяють зрозуміти, як саме потрібно скласти листок паперу на певному етапі. Найбільш значимі знаки в орігамі – це лінії згинів, які прийнято називати «долина» та «гора» ( «valley fold» і «mountain fold»).

Згин «долиною» позначається пунктирною лінією. Ця лінія показує, що частину аркушу паперу, розмежовану нею, потрібно скласти на себе. А напрямок складання найчастіше визначає стрілочка. Згин «долиною» показує, що згинати потрібно строго по пунктирній лінії, після виконання згину лінія повинна бути розташована у внутрішній частині виробу.

zgin_dolinoyu

Лінія згину «гора», навпаки, показує, що складання потрібно робити від себе. У разі такого згину лінія буде розташована ззовні – як би на «горі». Такий згин позначається пунктирною лінією з точками. Згин здійснюється також строго по лінії.

zgin_goroyu

Перегин – ця операція позначається переламаною стрілкою. По суті, перегин – це складка. Цей знак означає, що Вам слід спочатку зігнути лист строго по лінії, а потім розігнути його. Сенс операції полягає в нанесенні цієї складки.

peregin

Складка «блискавка» (ще цю складку називають «сходинка»). Позначення цієї складки – поєднання знаків згину «гора» і «долина». Операція починається з того згину, який позначений першим в послідовності: якщо першим йде згин “долиною”, значить, він першим і виконується.

skladka_bliskavka

Вигин назовні (згин «шапочка»). Цей згин позначається довгими стрілками, які показують напрямок згинання частини виробу. Суть цієї операції: кут виробу потрібно загнути назовні, надаючи йому форму шапочки. Попередньо необхідно зробити перегин.

vigin_nazovni

Згин всередину. Суть операції: необхідно розсунути краї виробу і кут зігнути всередину (між краями). Також потрібно зробити попередній перегин.

zgin_vseredinu

Поворот в одній площині. Цей значок виглядає як кружечок з двох стрілок. Позначає він те, що виріб слід повернути за годинниковою стрілкою на 180 градусів.

povorot_v_odnii_ploszini

Переворот на іншу сторону. Ця операція позначається короткою спіралевидною стрілкою. Суть: потрібно повернути виріб виворітньою стороною назовні, при цьому додаткового обертання за годинниковою стрілкою не потрібно.

perevorot_v_inshu_storonu

Заворот – знак цієї операції включає в себе пунктирні лінії і спіралевидну стрілку. Суть операції – виріб потрібно звернути, дотримуючись згинів в місцях пунктирних ліній.

zavorot

Рівні кути, відрізки позначаються хрестиками або дугами з однією рискою на поверхні. Суть: кут в місці зображення одного хрестика повинен бути рівний куту, де стоїть зображення другого хрестика.

rivni_kuti

Рівні частини позначаються значком з подвійним штрихом на безперервній лінії. Частини виробу, на яких поставлені ці значки, повинні бути рівними між собою.

rivni_chastini

Збільшення зображення. Іноді схема супроводжується такою великою кількістю операцій, що малюнок сильно зменшується. Щоб забезпечити зручність роботи з такою схемою, використовують збільшення. Збільшення зображується великий стрілкою.

zbilshennya_zobrazhennya

Розкриття. Позначається також великою стрілкою, але прямою. Цим знаком позначають ті ділянки, які потрібно розкрити.

rozkrittya

Повтори. Знак повтору позначають як довгу пряму стрілку з одним штрихом біля основи. Штрих вказує на кількість повторів. Якщо на стрілці позначено три штриха, значить, операцію слід повторити три рази.

povtori

Надування. Цей знак являє собою стрілку, яка ніби прикріплена до хмаринки. Іноді надування зображується просто хмаринкою. Суть операції: виріб слід наповнити повітрям (надути) і розправити.

naduvannya

Поєднання зазначених точок. Точки позначаються жирними кружечками, а між ними пролягає довга (частіше дугоподібна) стрілка.

poednannya_zaznachenih_tochok

Освоївши цю нехитру абетку орігамі, Ви без зусиль зможете виконати будь-яку фігурку.