Біографія Юрія Винничука
Народився у 1952 році
Письменник, поет, перекладач, упорядник, актор, редактор, колумніст, містифікатор, засновник театру-кабаре.
Коротка біографія Юрія Винничука
Народився Юрій Винничук 18 березня 1952 року в Івано-Франківську. У 1973 закінчив Прикарпатський університет імені В. Стефаника. У 1974 році перебрався до Львова.
Літературну діяльність розпочав у 1970-х роках з написання поетичних творів. Також у цей час видав поему “Арканум” та оповідання “Ги-ги-ги”, які висміювали радянську владу.
У 1980-1990-х роках Юрій Винничук видав низку літературних містифікацій. Впродовж 1987-1991 років працював режисером естрадного театру “Не журись”, а у 1990 році став засновником “Кабарету Юрця і Стефця”.
З 1991-го до 1994-го завідував відділом у газеті “Post-Поступ”, а з 1996-го почав видавати газету “Гульвіса”, котра проіснувала до літа 1998 р. З грудня 1997 р. працював у відновленій газеті “Поступ”. З 1998 р. щотижня пише сторінку Юзя Обсерватора.
Юрій Винничук, зокрема, є автором збірки поезій “Відображення”, збірок прози “Спалах”, “Вікна застиглого часу”, “Місце для Дракона”, повістей “Ласкаво просимо в Щуроград”, “Діви ночі”, “Житіє гаремноє”, романів “Мальва Ланда” та “Весняні ігри в осінніх садах”, краєзнавчих книг “Легенди Львова”, “Кнайпи Львова”, “Таємниці львівської кави”, міфологічної енциклопедії “Книга бестій”.
Твори Юрія Винничука перекладені в Англії, США, Канаді, Аргентині, Франції, Німеччині, Хорватії, Чехії, Сербії, Польщі, Японії, Білорусі, Росії. За його казками знято два мультфільми.
Юрій Винничук – це одна з наймасштабніших постатей сучасного українського літературного процесу. Він відомий як блискучий дорослий і дитячий письменник, поет, перекладач, упорядник, актор, редактор, колумніст, містифікатор. Також його часто називають знавцем жіночих і дитячих душ. Свої літературні та публіцистичні твори інколи підписує псевдонімами Юзьо Обсерватор, Тиберія Шпака, Аліна Джурик, Ярина Джурик, Ван Ян Мен, Макс Гамбургер, Ізидор Павв, Лизунчак, Рома Попелюк.
Читати твори Юрія Винничука.