Ніна Бічуя, Твори української літератури

Ніна Бічуя. Біографія

nina-bichuja

Біографія Ніни Бічуї

Народилася у 1937 році

Письменниця, перекладачка, журналістка, членкиня Національної спілки письменників України.

Коротка біографія Ніни Бічуї

Народилася Ніна Бічуя 24 серпня 1937 року у Києві. Закінчила факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка.

Працювала у журналістиці – редакторкою газети “Просвіта”, а також завідувачкою літературної частини Львівського театру юного глядача (тепер – Перший український театр для дітей та юнацтва).

Ніна Бічуя є авторкою книг “Дрогобицький звіздар”, “Квітень у човні”, “Родовід”, “Бенефіс”, “Десять слів поета” та інших.

У 1985 році вийшов її роман “Репетиція”, а у з другої половині 1960-х років – Ніна Бічуя видала ряд дитячих книжок, зокрема “Канікули у Світлогорську”, “Шпага Славка Беркути”, “Звичайний шкільний тиждень”, “Яблуня і зернятко” та ін.

Письменниця Ніна Бічуя є Лауреаткою премії ім. Б. Лепкого та Кавалером Ордену Усмішки – літературна нагорода, яку присуджують діти.

З 1999 р. – викладачка кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка та провідна редакторка театрального журналу “Просценіум”.

Прозові твори Ніни Бічуї перекладені болгарською, польською, німецькою, російською та іншими мовами.

Як перекладачка вона працювала із текстами Станіслава Лема, Єжи Гротовського, Миколи Гоголя, Ольги Токарчук.

З кінця 1990-х років Ніна Бічуя в основному зосереджена на перекладах на українську мову творів закордонних письменників.

Читати твори Ніни Бічуї.