Здоров'я дитини

Весняна втома у дитини: як відрізнити від капризів

vesnyana_vtoma_u_ditei

Термін «весняна втома» дуже точно описує стан, властивий дітям ранньою весною.

Дитина стає сонливою і млявою, швидко втомлюється. Піднятися вранці з ліжка стає нестерпно важко. Навчальні заняття даються важко – знижується працездатність, погіршується пам’ять, розсіюється увага. На заняття спортом зовсім не залишається сил.

Дитина страждає від перепадів настрою, стає дратівливою і примхливою.

. . . . . . . . . .

Причини весняної втоми

Весняний авітаміноз. У холодну пору року діти вживають калорійну їжу, багату жирами і вуглеводами, але бідну вітамінами і мінералами. Після тривалої зими в організмі вичерпаний запас корисних речовин, необхідних для підтримки нормальної життєдіяльності організму.

Причини весняної втоми: ослаблений імунітет

Протягом холодної пори року організму дитини не раз доводилося боротися з інфекційними захворюваннями, які послабили його захисні функції.

Причини весняної втоми: нестійка весняна погода

Коливання вологості повітря, атмосферного тиску, температури. Мінливість погоди впливає на організм дитини, викликаючи погіршення фізичного самопочуття і настрою.

Причини весняної втоми: дефіцит сонячного світла

Довгі зимові ночі і похмурі дні сприяють надлишковому виробленню гормону сну – мелатоніну. Брак сонячного світла призводить до дефіциту гормону гарного настрою – серотоніну.

Причини весняної втоми: низька фізична активність і підвищені інтелектуальні навантаження

Взимку і ранньою весною діти проводять більшу частину часу в приміщенні – за підручниками або іграшками.
vesnyana_v_toma_u_ditei2

Як подолати весняну втому

Вітамінізоване харчування. Замість «важкої» зимової їжі потрібно включити в раціон легкі страви з фруктів, овочів і зелені, каш, нежирного м’яса і риби. Чим різноманітніше буде весняний стіл, тим більше вітамінів і мінералів засвоїться організмом дитини.

Як подолати весняну втому: фізичні навантаження

Починати можна з коротких прогулянок в ранковий або денний час. Поступово можна збільшувати тривалість прогулянок і доповнювати їх рухливими іграми або посильними вправами (біг, стрибки, велосипедна їзда). Фізичні навантаження на свіжому повітрі бадьорять і покращують настрій.

Як подолати весняну втому: сонячне світло

Навіть слабкі сонячні промені в похмурий весняний день забезпечують вироблення необхідної кількості гормону серотоніну.

Як подолати весняну втому: сон

Абсолютно логічно – щоб подолати весняну втому потрібно більше відпочивати. Міцний сон допомагає відновити сили млявої дитини.

Як подолати весняну втому: загартовування

Контрастний душ, сауна, плавання в басейні, обтирання або обливання холодною водою – ці процедури сприятливо впливають на нервову систему, підвищують стійкість організму до переохолодження, бадьорять.

Читайте також

Весняне питання: причини і захист від сезонних застуд