Здоров'я дитини

Як уникнути осінньої застуди

yak_uniktuti_osinnoi_zastudi

Ось так несподівано після неймовірної спеки прийшла осінь з прохолодною погодою і дощами. Отже, не за горами і перші осінні застуди у дітей різного віку.

Що зробити, щоб дитина не застудилася в осінній період? Як не допустити елементарної нежиті або всюдисущого ГРВІ? Як з радістю прожити цей осінній період? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у нашій статті.

В загальному нічого нового або надприродного вам і робити не треба. Просто сядьте, візьміть аркуш паперу і ручку і складіть план профілактичних заходів. Здивовані? А даремно! Тільки комплекс профілактичних заходів зможе допомогти дитині уникнути застуди в осінній період.

yak_uniktuti_osinnoi_zastudi_progulyanki

Як уникнути осінньої застуди: прогулянки і ще раз прогулянки

Найчастіше діти застуджуються в сиру дощову погоду. Виробляйте імунітет і намагайтеся гуляти в будь-яку погоду. Нехай недовго, але систематично. Милуючись красою осінньої природи ви сприяєте розвитку рухів дитини, гарному обміну речовин і адаптації до сирого вологого клімату.

Врахуйте, будь ласка, що прогулянки разом з дитиною по магазинах надають зворотного ефекту, в людних закритих місцях збільшується ризик підхопити якусь з численних повітряних інфекцій.

yak_uniktuti_osinnoi_zastudi_voda

Як уникнути осінньої застуди: загартовуємось водою

Перераховувати і розповідати про користь водних процедур можна довго. Всі водні процедури прекрасно гартують і підвищують імунітет дитини. Для зростаючого організму водні процедури є практично незамінними. Вони гартують організм дитини, розвивають м’язи, сприяють зростанню і нормалізують стан вегето-судинної системи дитини. До водних процедур відносяться умивання, полоскання горла, обливання кінцівок і всього тіла, купання у ванні, плавання в басейні, відвідування лазні і сауни, поїздки і відпочинок на морі. І запам’ятайте, будь ласка, всі водні процедури є універсальним засобом розслаблення всіх м’язів і заспокоєння нервів.

yak_uniktuti_osinnoi_zastudi_vitamini

Як уникнути осінньої застуди: осіння вітамінізація дітей

Звучить ого-го-го-як! А насправді варіантів всього два.

Перший – піти в аптеку, купити і пропити курс дитячих вітамінів. У виборі такого комплексу індивідуально для вашої дитини вам допоможе лікар.

Другий – скористатися бажанням дитини з’їсти щось «смачненьке і корисненьке». При цьому ще виховати хорошу звичку у дитини. Як це зробити?

Вранці і ввечері пийте чай з лимоном і з’їдайте його з цукром разом з цедрою, робити це звичайно краще дружно всією сім’єю.

Привчіть дитину до часнику. Його можна не просто їсти зубчиками, а, наприклад, дрібно нарізати і додавати в тарілку з супом.

Купіть в аптеці багатий вітамінами (особливо вітаміном С) сироп шипшини. Додавайте його в чай або давайте дитині як самостійний напій, розводячи в теплій воді. Ви практично забезпечите своїй дитині не тільки хороший імунітет, але ще і бадьорість, і працездатність в дитячому саду. Чому? Тому що сироп шипшини сприяє підвищенню активності і дає хороший заряд бадьорості та енергії. Можна замінити сироп домашнім настояним чаєм на ягодах шипшини.

Та й взагалі вживайте побільше овочів та фруктів. Яблука, груші, морква, гарбуз, буряки, капуста, квасоля … Осінь багата вітамінними плодами.

Як уникнути осінньої застуди: говоріть з дитиною з дитиною про правила збереження здоров’я

Перед їжею мити руки і висмаркувати ніс. Користуватися тільки своїми особистими речами (носовичок, вилка, ложка). Тому що через чужі речі інфекція може потрапити в організм дитини.

Як уникнути осінньої застуди: продумайте осінній гардероб

Чи знаєте ви, що однією з можливих причин застуди в осінній період є невідповідність одягу дитини погоді на вулиці. Чомусь одні батьки перегрівають свою дитину, інші – одягають занадто легко. Одягайте свою дитину по сезону, не тепліше і не легше.

Гарне взуття відповідно до погоди – це запорука здоров’я вашої дитини. Ноги повинні бути сухі і теплі. Також обов’язковим є головний убір або капюшон на куртці. Голову також завжди тримаємо в теплі.

Всі ці поради напевно вам добре відомі, але ми їх зібрали до купки і оновили у пам’яті.

Будьте здорові!