Твори зарубіжної (світової) літератури

Генрі Водсворт Лонгфелло. Біографія

genri_vodsvort_longfello

Генрі Водсворт Лонгфелло: біографія та твори

Генрі Водсворт Лонгфелло (27 лютого 1807 – 24 березня 1882) американський поет. Його предки переселились до США з Йоркшира ще у XVII ст. Та дотримувались пуританських традицій. Спочатку малий Лонгфелло мешкав у містечку Портленд, любив читати, зокрема його улюбленим автором був Вашингтон Ірвінг, тож під впливом його творчості почав писати вірші. Вищу освіту отримав у місті Брансвіку у Боудін-коледжі, після чого протягом року мешкав у Європі після чого став професором нових мов спочатку у Брансвіку, згодом у Гарвардському університеті.

Твор Генрі Водсворт Лонгфелло

Як викладач він склав кілька курсів з європейської літератури, перекладав з іспанської, а також видав книгу “Outre-Mer”.

Наприкінці 1830-х років повністю зосередився на поезії, він став популярним поетом після одного з перших віршів “Псалом життю”, тож вже 1839 року видав першу збірку поезій “Голоси ночі”. Однак наступна книга – біографічний роман “Гіперіон” не мав успіху. Однак невдовзі він видав наступні збірки поезії “Балади та інші вірші” (1841), “Poema on slavery” (1842). Хоча Генрі Лонгфелло співчував аболіціоністам, однак не брав активної участі у русі за звільнення від рабства, хоча написав кілька пісень про невільників, чим висловив своє співчуття поневоленим.

Лонгфелло починав з ліричної поезії, однак згодом він перейшов до епічних поет національно-американського характеру, такою стала написана 1847 року “Євангеліна” — поема про історію перших французьких поселенців в Америці, завдяки цій поемі він став національним поетом, а до початку ХХ століття примірник “Євангеліни” був у кожній американській родині. Розповіді про британських предків американців лягли в основу «Courtship of Miles Standish», яка побачила світ 1858 року. Однак найвідомішим твором Генрі Логнфелло є поема з життя індіанців “Пісня про Гайавату”, яка вийшла 1855 року. У поемі він переповів індіанські легенди, а своїм поетичним розміром вона нагадує фінський епос Калевала. Взагалі Генрі Лонгфелло був дуже добрим знавцем літератури, зокремасередньовічних європейських легенд, тож вони часто були основою його творів.

Також популярністю користувались наступні збірки поезійГенрі Лонгфелло «Tales of the wayside Inn» (1863), «Three books of song» (1872), «Golden legend», «Birds of Passage», «Ultima Thule». Також Лонгфелло перекладав на англійську французьких,італійських та німецьких поетів, зокрема він переклав англійською “Божественну комедію” Данте.

Поезія Лонгфелло відзначається поєднанням бадьорих та меланхолійних настроїв, які постійно чергуються. Так “Псалом життю” утверджує життєвий оптимізм, натомість в «Hymn of the night» просить про тимчасове забуття.

Хоча в останні роки життя він мав значні проблеми із здоров’ям через ревматизм, однак продовжував писати. Помер 24 березня 1882 року у Кембріджі.