Євген Плужник, Твори української літератури

Євген Плужник. Біографія

yevgen-pluzhnyk

Біографія Євгена Плужника

Роки життя: 1898-1936

Поет, драматург, перекладач.

Коротка біографія Євгена Плужника

Євген Плужник народився у слободі Кантемирівка Богучарського повіту Воронізької губернії (Східна Слобожанщина). Деякий час вчився у Воронезькій гімназії, але звідти його виключили за участь у нелегальних гуртках. Пізніше навчався у Ростові-на-Дону та Боброві.

У 1918 році родина переїздить на Полтавщину, де працює вчителем мови та літератури.

З 1920 навчався у Київському зоотехнічному інституті, але навчання там покинув, щоб стати актором.

З 1921 року Євген Плужник навчався у Київському музично-драматичному інституті імені Миколи Лисенка. Але і це начання мусів покинути – через туберкульоз.

У 20-роках Євген Плужник розпочав літературну діяльність. Перші твори під своїм прізвищем опублікував у 1924 році. Друкувався у журналах “Глобус”, “Нова Громада”, “Червоний Шлях”, “Життя й Революція”. У середині 1920-х років видав перші поетичні збірки “Дні” та “Рання осінь”.

Входив до літературних об’єднань “АСПИС”, “Ланка” та “МАРС”.

З 1923 року Євген Плужник працював перекладачем у різних редакціях перекладачем, а вечорами – самостійно вчився і писав вірші.

4 грудня 1934 року Євгена Плужника заарештував НКВС за належність до націоналістичної терористичної організації. В березні 1935 року його засудили до розстрілу. Згодом вирок змінили на довготривале табірне ув’язнення на Соловках, де він помер від туберкульозу. Похований на табірному кладовищі. Могила не збереглася. Умовну могиилу Євгену Плужнику зробили після реабілітації (реабілітовий у серпні 1956 року) на Байковому кладовищі у Києві.

Читати твори Євгена Плужника.