Володимир Івасюк, Твори української літератури

Володимир Івасюк. Біографія

volodymyr-ivasyuk

Біографія Володимира Івасюка

Роки життя: 1949-1979

Український композитор-виконавець, поет, Герой України

Коротка біографія Володимира Івасюка

Володимир Івасюк народився в місті Кіцмань Чернівецької області. Коли йому було п’ять з половиною років – пішов учитися до місцевої дитячої музичної школи, яку закінчив у 1963 році.

Впродовж 1956-1966 років навчався у Кіцманській середній школі.

У 1964 році написав музику до першої пісні “Колискова” на вірші свого батька.

У 1966 році переїхав до Чернівців. Вступив до Чернівецького державного медичного інституту, але першого ж дня його відрахували за випадок з пам’ятником Леніна (за два місяці до закінчення школи, Івасюк з однокласниками випадково скинули бюст Леніна у Кіцмані). Після цього влаштувався на завод “Легмаш” вчитися на слюсаря. Там Володимирові Івасюку доручили керувати заводським хором, який через пів року став лауреатом обласного конкурсу.

У 1967 році, завдяки позитивній характеристиці, з “Легмашу” поновив навчання в медичному інституті. Там став учасником самодіяльного ансамблю пісні й танцю “Трембіта”, у якому грав на скрипці.

У 1968 р. Володимир Івасюк в телепрограмі Українського телебачення “Камертон доброго настрою” разом з ансамблем “Карпати” виконав пісню “Я піду в далекі гори”.

У 1970 р. з’являються легендарні пісні Володимира Івасюка “Червона рута” і “Водограй”.

У 1972 році В. Івасюк переїхав до Львова. Там навчався в медичному інституті й почав студії у консерваторії на підготовчому відділенні. У 1973 року закінчив Львівський медінститут, вступив до аспірантури, а у вересні 1974 року розпочав навчання на композиторському відділенні Львівської консерваторії в класі Анатолія Кос-Анатольського.

У жовтня 1978 року Володимир Івасюк взяв участь у Всеукраїнському зльоті творчої молоді. У листопаді цього ж року здобув перемогу на всесоюзному конкурсі композиторів-студентів консерваторій у Москві.

24 квітня 1979 року вийшлов з дому пісял телефонного дзвінка і не повернувся. 18 травня тіло Володимира Івасюка знайшли в Брюховицькому лісі під Львовом. Точна дата смерті невідома. Офіційна причина смерті – самогубство, однак в неї багато хто не вірить. Розслідування справи декілька разів закривали і поновлювали.

22 травня відбувся похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі.

Читати тексти пісень Володимира Івасюка.