Володимир Рутківський, Твори української літератури

Володимир Рутківський. Біографія

volodymyr-rutkivskyi

Біографія Володимира Рутківського

Народився у 1937 році

Поет, прозаїк, дитячий письменник, новинар.

Коротка біографія Володимира Рутківського

Володимир Рутківський народився у селі Хрестителеве Черкаської області.

Впродовж 1955-1959 рр. навчався на хіміко-технологічному факультеті Одеського політехнічного інституту.

Друкуватися Володимир Рутківський почав у 1959 році, через 10 років став членом Одеської обласної організації Національної спілки письменників України.

За радянських часів зазнавав неодноразових звинувачень в українському націоналізмі, його твори відмовляли друкувати в єдиному на той час дитячому видавництві України “Веселка”, проте в перекладі російською приймали до друку у видавництвах Москви.

У 1975 – закінчив вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Максима Горького.

У 1960-х роках Володимир Рутківський працював апаратником на Одеському суперфосфатному заводі. Пізніше став працювати кореспондентом одеських газет.

У 1968-1973 роках був редактором Одеського обласного радіо, а у 1978 році став штатним сценаристом Одеської кіностудії, де працював до 1979 року.

До 2001 року Володимир Рутківський працював завідувачем відділу одеської обласної газети “Одеські вісті”.

У 2011 році Володимир Рутківський став лауреатом премії “Книга року Бі-Бі-Сі” за двотомний історичний роман “Сині Води”.

Широке визнання в незалежній Україні Володимиру Рутківському принесла пригодницька тетралогія (запланована спочатку як трилогія) про джур, видана видавництвом “А-ба-ба-га-ла-ма-га”: “Джури козака Швайки”, “Джури-характерники” та “Джури і підводний човен”. У 2014-2015 роках вийшла незапланована четверта частина під назвою “Джури і Кудлатик”, а тому трилогія стала тетралогією.

У 2013 році кінопроект за романом Володимира Рутківського “Сторожова застава” переміг у 5-му конкурсі Державного агентства з питань кіно, отримавши часткове фінансування. Прем’єра стрічки відбулася у жовті 2017 року в Україні.

Володимир Рутківський є Лауреатом багатьох премій та нагород, зокрема, Літературної премії імені Миколи Трублаїні та Премії імені Лесі Українки за роман “Сторожова застава”, Літературної премії “Звук павутинки” імені Віктора Близнеця за роман-трилогію “Сині води”, Національної премії України імені Тараса Шевченка за напрямом “Література” за трилогію “Джури”.

Читати твори Володимира Рутківського.