Олександр Гаврош, Твори української літератури

Олександр Гаврош. Біографія

oleksandr-havrosh

Біографія Олександра Гавроша

Народився у 1971 році

Український журналіст, письменник, драматург.

Коротка біографія Олександра Гавроша

Олександр Гаврош нарожився в Ужгороді. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка.

Працював у часописах “Срібна Земля”, “Срібна Земля-Фест”, “Старий Замок”, “Україна молода”. а також активно друкувався у київській, львівській, одеській та закордонній пресі. Загалом Олександр Гаврош має близько двох тисяч публікацій у пресі.

Художні твори О. Гаврош актвно почав писати з початку 2000-их років. Як автор він часто експериментує з жанрами та тематикою та активно впроваджує в українську літературу закарпатські теми. Важливим внеском Олександра Гавроша в українську літературу є популяризація народних героїв. До прикладу, прототипом героя повісті “Неймовірні пригоди Івана Сили” є реальна людина – силач Івана Фірцак.

Впродовж 2006-2007 рр. — працював завідувачем літературно-драматичною частиною Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру. У 2015 році знову повернувся на цю посаду.

У 2011 році Олександр Гаврош був лектором Другої літньої літературної школи. Засновник і співголова журналістських клубів «НеТаємна вечеря» та «Театрал Закарпаття».

Є членом Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. Окремі твори письменника перекладено німецькою, білоруською, словацькою, сербською, польською мовами. За повістю Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу” у 2013 році знято повнометражний художній фільм “Іван Сила”. За мотивами його книжки “У пошуках Івана Сили” режисер Максим Мельник зняв однойменний документальний фільм у 2016 році.

Читати твори Олександра Гавроша.