Виховання дітей

Як привчити дитину до горщика: в потрібному місці в потрібний час!

yak_privchiti_ditinu_do_gorszika

Батьки, серйозно стурбовані проблемою привчання дитини до горщика, завжди дуже дивують і веселять педіатрів. Адже за великим рахунком підсумок всім і завжди відомий: не буває здорових дітей у віці після 4-5 років, які не вміють самостійно справляти потребу в горщик. І тим не менше майже кожна мама, дитині якої минуло 9-10 місяців, активно піднімає це питання: як відучити малюка від підгузників і привчити його до горщика?

Коли починати привчати дитину до горщика

Сучасні вчені довели, що мозок дитини дозріває до такого рівня, при якому він здатний стійко контролювати процеси сечовипускання і дефекації, лише до 22-30 місяцях. Тому прагнути привчити малюка до горщика раніше цього віку взагалі не має ніякого сенсу. Таким чином на перші два роки у вас є два варіанти: користуватися підгузниками або постійно прати дитячі штанці.

Епізодично потрапляти в горщик може і новонароджений малюк, якщо ви його точно і вчасно прицілите. Але це ще не привід хвалитися перед подружками і медиками, що ваш геніальний карапуз вже навчився користуватися горщиком. Немає ніякого резону домагатися від дитини регулярних і свідомих «походів» на горщик перш, ніж їй виповниться 2-2,5 роки і вона буде в змозі свідомо контролювати процес.

Таким чином питання «Коли починати привчати малюка до горщика» зводиться до питання про вашу батьківську розсудливість: ви можете почати висаджувати дитину на горщик в 2 місяці і старанно привчати її справляти туди потребу «на регулярній основі» найближчі пару років. При цьому ви майже гарантовано зіткнетеся з ситуаціями, при яких ваш карапуз буде впадати в істерику при вигляді горщика, або навпаки – гратися з ним, як зі стільчиком, або ж вперто сидіти на ньому годинами без результату, а потім миттєво «мочити» штани, як тільки ви його з цього горщика зняли …

Всі ці ситуації, які завжди так сильно турбують батьків, виникають лише тому, що малюк ще не готовий усвідомлено сприйняти призначення горщика, а також контролювати самі процеси пісяння і какання.

З іншого боку, ви можете почати привчати в 20 місяців, коли дитина вже чітко розуміє, що від неї вимагається, і за пару місяців, без нервів і істерик, повністю «подружити» між собою дитину і горщик. Отже, скільки часу витрачати на привчання до горщика – це ваша особиста справа і ваш власний вибір. Але не чекайте від малюка реальних успіхів, якщо йому ще не виповнилося 1,5-2 років.

Найзручніший час, коли можна починати привчати дитину до горщика, це – літо після того, як малюку виповнилося 18-20 місяців.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Ознаки, коли вже пора

Необачно орієнтуватися тільки на вік, розуміючи той факт, що всі дітки розвиваються індивідуально. Існує кілька ознак, які підкажуть будь-якій мамі, що її малюк вже готовий навчатися «горщикової» науки:

  • Кишечник дитини спорожняється більш-менш регулярно і «по годинах».
  • Дитина здатна протягом 2 – 2,5 годин жодного разу не напісяти в підгузник.
  • Малюк вже знає частини тіла й елементи одягу. Не обов’язково вміти їх називати, але показувати на ваше прохання – має впевнено.
  • Дитина «рветься» самостійно одягатися і роздягатися.
  • Дитина розуміє значення слів «пісяти», «какати».
  • У разі «оказії» – якщо дитина «замочила» або навіть «наробила» в штани – висловлює негативні емоції від свого перебування в мокрому або брудному вигляді. Іншими словами – дитина повинна усвідомлювати дискомфорт.
  • Найголовніше – малюк повинен вміти демонструвати своє бажання сходити по потребі. Поки він не вміє цього робити, будь-які спроби привчити його до горщика будуть марними.
yak_privchiti_ditinu_do_gorszika2

Як привчити дитину до горщика без проблем

За великим рахунком, це тема надзвичайно ускладнена і «роздута» самими батьками. У колишні роки, можливо, і була така потреба – якнайшвидше привчити малюка справляти потребу в горщик, поки він не зіпсував весь одяг і не забруднив всю квартиру. Але в наші дні, завдяки існуванню підгузників і пральних машин, цієї проблеми не існує зовсім.

Той факт, що носіння підгузників жодним чином не впливає на те, як швидко дитина привчається в майбутньому користуватися горщиком, давно вже доведений і очевидний. Тому переважна більшість педіатрів одностайні в думці, що батькам не варто морочити собі голову, прагнучи подружити дитину з горщиком завчасно. Не мучте себе, не мучте дитину – одягайте підгузники і проводьте час з радістю.

Коли ваша дитина дозріє за віком до «туалетної науки» (не раніше віку 18 місяців), ви можете почати саджати її час від часу на горщик – особливо зранку або після прогулянок. І поки дитина сидить, спокійно і весело пояснюйте їй, що взагалі має статися, навіщо її посадили і чого від неї чекають.

Коли вийде – обов’язково похваліть, не вийде через 5-7 хвилин, одягніть в підгузник, поцілуйте і відпустіть гратися.

Ні в якому разі ви не повинні виявляти невдоволення, роздратування, злості чи гніву по відношенню до малюка, який не хоче, або не може поки ще сходити на горщик. Інакше ваша сімейна «туалетна епопея» ризикує сильно затягнутися …