Василь Королів-Старий, Твори української літератури

Василь Королів-Старий. Біографія

vasyl-koroliv-staryi

Біографія Василя Короліва-Старого

Роки життя: 1879-1941

Український письменник, громадський діяч, видавець.

Коротка біографія Василя Короліва-Старого

Народився Василь Королів-Старий на Полтавщині у сім’ї священика. Навчався в Полтавській духовній семінарії.

Отримавши імператорський дозвіл на навчання у світському закладі вступив до Харківського ветеринарного інституту, який закінчив у 1902 році. Працював ветеринарним лікарем. Видав популярний на той час посібник з ветеринарії “Скотолечебник” (російською мовою).

Василь Королів-Старий брав участь в революційному і українському національному русі, за що його арештували у 1906 році. Після звільнення перебував під наглядом поліції. Зайнявся журналістикою, став активним дописувачем українських газет “Рада”, “Хлібороб”, “Засів”.

. . .

. . .

У 1917 році почав працювати у київському видавництві “Час” та став першим редактором часопису “Книгарь”, який є першим критико-бібліографічним періодичним виданням України. За час редагування опублікував на його сторінках 37 статей та відгуків на нові видання.

7 березня 1917 року Василя Короліва-Старого обрали до складу членів Української Центральної Ради. У тому ж році він став членом Київського губернського виконавчого комітету Ради об’єднаних громадських організацій. Письменник був одним із фундаторів та головою Товариства шкільної освіти, членом ради Київського товариства “Просвіта”.

У 1919 року Василя Короліва-Старого відрядили з дипломатичною місією УНР до Праги. там він залишився емігрантом і познайомився з майбутньою дружиною — українською письменницею Наталеною Королевою і оселився в містечку Мельник. Багато років викладав в Українській господарській академії в Подєбрадах, водночас не залишаючи літературної творчості.

У 1920 році видав для дітей та юнацтва роман “Чмелик” про долю юнака з Полтавщини, який змушений покинути рідну землю, блукати по світу, зазнаючи поневірянь скитальця.

У 1930 році Василь Королів Старий видав спогади про Симона Петлюру.

Помер Василь Королів-Старий у Чехії, в місті Мельк, похований на міському кладовищі.

Читати твори Василя Короліва-Старого.