Галина Малик, Твори української літератури

Галина Малик. Біографія

halyna-malyk

Біографія Галини Малик

Народилася у 1951 році

Письменниця, перекладачка, редакторка, громадська діячка, зачинателька українського новітнього коміксу для дітей.

Коротка біографія Галини Малик

Народилася Галина Малик (при народженні Галина Курій) у місті Бердянськ Запорізької області. На початку 1964 року разом з батьками переїхала в селище Середнє на Закарпатті.

Закінчила філологічний факультет Ужгородського державного університету.

Працювала коректоркою у міській друкарні Ужгорода, журналісткою у місцевій пресі, завідувала відділом інформації з питань культури та мистецтва Закарпатської обласної наукової бібліотеки, керувала видавництвами “XXI вік”, “Бокор”, “Закарпаття”, очолювала редакцію журналу для дітей “Віночок”.

. . .

. . .

Літературні твори Галина Малик почала писати ще у шкільні роки – писала в основному вірші.

Галина Малик пише українською і російською мовами, перекладає з болгарської. Вперше її вірші опублікувала “Закарпатська правда” у жовтні 1967 року.

Згодом письменниця почала писати казкові повісті для дітей. З персонажами цих повістей весь час трапляються пригоди, відбуваються небезпечні та радісні події.

У 1988 році Галина малик отримала премію імені О. Копиленка за повісті “Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії”.

Серед книг письменниці, зокрема, “Пантлик і Фузя”, “Пантлик і Фузя сперечаються”, “Пантлик і Фузя купують годинника”, “Пригоди Іванка і Беркутка” та багато інших.

Галина Малик є укладачкою антологій закарпатської літератури ХХ століття, у тому числі поезії та прози для дітей, зачинателькою українського новітнього коміксу для дітей, українського “фентезі для найменших” та підліткового соціального фентезі. Також вона є авторкою першої української інтерактивної дитячої книги для iPad. Входить до Національної спілки письменників України.

Читати твори Галини Малик.