Валентин Чемерис, Твори української літератури

Валентин Чемерис. Біографія

valentyn-chemerys

Біографія Валентина Чемериса

Роки життя: 1936-2016

Український письменник.

Коротка біографія Валентина Чемериса

Валентин Чемерис народився у селі Заїчинці Семенівському районі Полтавської області. Закінчив літературний інститут у Москві, працював на підприємствах Придніпров’я, в редакціях обласних газет, Дніпропетровському видавництві “Промінь”.

З 1962 року твори Валентина Чемериса почали з’являтися друком у різномантіних виданнях.

Впродовж 1989-1993 рр. очолював Дніпропетровську організацію Спілки письменників України.

У 1993-1994 рр. – працював в Адміністрації Президента України головним консультантом Президента з питань літератури.

У 1996-2000 роках Валентин Чемерис був секретарем Національної Спілки письменників України, членом її Президії і Вищої Ради.

Також В. Чемерис багато років працював у редакції газети “Літературна Україна” заступником головного редактора й завідувачем відділом сатири “Вишняк”.

Загалом у письменника Валентина Чемериса вийшли історичні твори, фантастика, гумор, романи-ессе. Також він видав 20 веселих збірок – гуморески, пародії, веселі повісті. Також В. Чемерис є автором багатьох романів, зокрема, історичних – “Ольвія”, “Скандал в імператорському сімействі”, “Смерть Атея” “Генерали імперії” та інших. Його перу належить і ряд повістей, наприклад, “Її звали янголом смерті”, “Кохання в Україні”, “Убивство на хуторі біля Диканьки”, “Державна коханка” та багато інших.

Твори писменника друкувалися російською мовою, а також мовами колишніх республік СРСР; виходили німецькою, болгарською, румунською, польською та іншими мовами світу.

Нагороджений орденами рівноапостольного князя Володимира Великого (І, ІІ, ІІІ ступенів), святого архистратига Михаїла, Св. Кирила й Мефодія, Андрія Первозванного ІІ ступеня, Почесною грамотою і медаллю Кабміну України та іншими відзнаками. Заслужений працівник культури України.

Помер Валентин Чемерис 4 грудня 2016 року у Києві.

Читати твори Валентина Чемериса.